ז'אנר הסדרות הדיסטופיות כבר כבש את הצופים ברחבי העולם עם סדרות כמו "סיפורה של שפחה" ו"פחמן משודרג", וכעת גם ישראל מצטרפת לגל ההולך וגובר עם "אוטונומיות", דרמה דיסטופית בפיתוח של HOT וקשת, שתעלה במהלך השנה ב-HOT. אמש (ראשון), במסגרת השקת כנס INTV בירושלים, הציגו HOT וקשת את סדרת הדרמה הדיסטופית. הסדרה תתאר הווה מקביל בו ישראל של שנת 2018 קרועה ומפולגת בין המדינה החילונית שבירתה תל אביב, לבין האוטונומיה החרדית בירושלים, ביניהן מפרידה חומה.

בהיסטוריה המקבילה של "אוטונומיות", מאורעות תשמ״ט (1989) העקובים מדם, הביאו להקמתה של פדרציה חרדית בתחומי ירושלים וגלילותיה הפועלת לפי חוקי ההלכה היהודית. בני-ברק הפכה לפרוור של תל-אביב החילונית. כל אחד מאזרחי ישראל נדרש להחליט אם הוא מעוניין להפוך לתושב של האוטונומיה החרדית, או נשאר בתחום שיפוטה של ישראל החילונית. מדינת ישראל נותרה מדינה שיש בה חופש ופולחן דת, אבל הדת הופרדה מן המדינה לחלוטין. כל אזרח ישראלי שמעוניין לבקר באוטונומיה, נדרש לאשרת כניסה ולבדיקה שמטרתה מניעת הברחת מצרכים שאסורים להכנסה לשטחי האוטונומיה.

אוטונומיות
אסי כהן | צילום: עודד קרני

אוטונומיות
רותם סלע | צילום: עודד קרני

אוטונומיות
טלי שרון | צילום: עודד קרני

גיבור הסדרה הוא בְּרוֹידֶא (אסי כהן), מאכער חרדי המתגורר באוטונומיה החרדית ומתפרנס מהברחות קטנות ואסורות בין המדינה החילונית והאוטונומיה החרדית. ברוידא מקבל הצעת עבודה שתשנה את חייו: לחטוף ילדה קטנה עליה מתנהל מאבק משפטי בין שתי משפחות– חרדית וחילונית, ולהעביר אותה מהמדינה החילונית לטריטוריה החרדית. הסאגה המשפטית שמוגדרת כ"משפט שלמה המודרני״, ובעקבותיה חטיפתה של הילדה, מעוררות סערה דרמטית שמאיימת לקרוע לגזרים את הסטטוס-קוו הטריטוריאלי. האש שבה להבעיר את המדינה כולה ומלחמת אחים נראית קרובה מתמיד.

"אוטונומיות", שפותחה במקביל ל"סיפורה של שפחה", נוצרה על ידי יהונתן אינדורסקי, שגם יביים את הפרקים, ואורי איילון, בהפקת אולפני הרצליה. לצד כהן יככבו בסדרה שולי רנד, רותם סלע, דב נבון, דניאלה קרטס, דאנה איבגי, טלי שרון, יובל מנדלסון ויעקב זאדה דניאל.

אוטונומיות
שולי רנד | צילום: עודד קרני

אוטונומיות
דב נבון | צילום: עודד קרני

אוטונומיות
עדי עזרוני | צילום: עודד קרני

לאירוע ההשקה אמש הגיעו כוכבי הסדרה והיוצרים יהונתן אינדורסקי ואורי איילון. עוד נכחו באירוע: עדי עזרוני, ארז טל, שפרה קורנפלד, ליאון רוזנברג, שי קפון, יוצר "מיגל" טום סלמה ויוצר "שבאבניקים" אלירן מלכה.

אוטונומיות
שפרה קורנפלד | צילום: עודד קרני

אוטונומיות
ארז טל | צילום: עודד קרני

אוטונומיות
דאנה איבגי ויעקב זדה דניאל | צילום: עודד קרני

"אוטונומיות", הפקה של HOT בשיתוף עם קשת, תעלה במהלך השנה ב-HOT.