עוד לפני שעלתה הסדרה החדשה "מלחמת הכוכבים: המנדלוריאן" בשירות הסטרימינג החדש דיסני פלוס, היה ניתן לשעבר שהיא תהיה סיפור הצלחה. בכל זאת, ל"מלחמת הכוכבים" כבר יש קהל שבוי, והאיש שעומד מאחורי הסדרה הוא ג'ון פברו, שכבר הוכיח את עצמו יותר מפעם כבמאי ותסריטאי שיודע לפנות להמונים (הוא ביים ו/או הפיק רבים מסרטי מארוול, ומכיוון שאתם מתים על "חברים" - הוא גם מגלם שם את בן הזוג המיליונר של מוניקה שמחליט להפוך למתאבק).

אבל עכשיו, פחות משלושה שבועות לאחר שעלתה הסדרה, כבר ברור שמדובר בהצלחה מסחררת. למעשה, כרגע "מלחמת הכוכבים: המנדלוריאן" היא הסדרה המבוקשת ביותר בארה"ב, על פני כל פלטפורמות הסטרימינג, רשתות הברודקאסט וערוצי הכבלים, כשהיא עוקפת את "דברים מוזרים", את העונה השלישית של "הכתר" בנטפליקס ועוד סדרות אהובות על הקהל האמריקאי כמו "סאטרדיי נייט לייב" ו"ריק ומורטי".

ביקוש, אגב, בא לידי לא רק במספרי הצפייה, אלא הוא סטטיסטיקה שמאגדת בתוכה גם חיפושים ברשת, איזכורים ברשתות החברתיות ואפילו לייקים ותגובות לפוסטים שקשורים לסדרה. "המנדלוריאן" הדיחה את "דברים מוזרים" מ-21 שבועות רצופים במקום הראשון בסדרות המבוקשות ביותר בפלטפורמות הסטרימינג, וזה למרות - ואולי דווקא בגלל - שבדיסני פלוס משחררים פרק מדי שבוע, ולא מציעים את כל פרקי הסדרה לבינג'. על פי הנתונים, העניין בסדרה רק הולך וגובר משבוע לשבוע, והיא גם מצליחה להביא לדיסני פלוס מנויים חדשים שמצטרפים במיוחד בשביל לצפות בה. באתר הטכנולוגיה Wired ובאתרי תוכן פיראטי ציינו גם ש"המנדלוריאן" היא אחת הסדרות המחופשות והמורדות ביותר באופן לא חוקי במדינות בהן שירותי הסרטימינג של דיסני פלוס עדיין אינם זמינים.

עלילת "המנדלוריאן" מתרחשת חמש שנים לאחר עלילת הסרט "שובו של הג'דיי", וכבר נראה שיש לסדרה כוכב אחד שגונב את כל תשומת הלב - בייבי יודה! יודה התינוק הוא בן 50 שנה (גיל צעיר ביותר עבור הזן שלו), והוא זכה לשם הזה מכיוון שהוא אותו סוג יצור כמו מאסטר הג'דיי יודה שכולנו מכירים, אבל כנראה ששמו אינו יודה. הסיבה שהוא כבר מעורר התלהבות? הוא פשוט מתוק מאוד, כמו כל יצור פרוותי צעיר. בדיסני פלוס כבר הבינו שמדובר במקור פוטנציאלי לעשות הרבה מאוד כסף, ולכן בקרוב מאוד יתחילו למכור מרצ'דנדייז שמתבסס על דמותו.

View this post on Instagram

A post shared by Star Wars Daily (@starwarsdaily) on