במהלך חודש דצמבר פורסמה במגזין הניו יורק פוסט ידיעה בדבר חידוש אפשרי לסדרה הקומית/דרמטית של HBO, "סקס והעיר הגדולה", שיתמקד בחייהן של שלוש מתוך ארבע הדמויות הראשיות בסדרה המקורית. כעת, אותן שמועות ודיווחים הפכו רשמיים כאשר הוכרז כי עונה חדשה אכן תגיע: הסדרה תחודש לעונה מיוחדת בת עשרה פרקים בכיכובן של שרה ג'סיקה פרקר (קארי), סינתיה ניקסון (מירנדה) וקריסטין דיוויס (שרלוט), אבל כוכבת אחת תיעדר מהעונה - קים קטרל, הלא היא סמנתה ג'ונס, שכבר הבהירה בעבר כי אין לה עניין לחזור וכי היא מתנגדת להמשיך ולגלם את דמותה של סמנתה.

העונה החדשה תקבל גם שם חדש, "...And Just Like That" - אחד ממשפטי המפתח של קארי בראדשו, גיבורת הסדרה בגילומה של פרקר - ותעקוב אחר חייהן של הנשים הניו יורקיות הסדרה כשהן בשנות החמישים לחייהן. היא תעלה בשרת הסטרימינג HBO מקס (שאיננו זמין בישראל), והפקתה צפויה להתחיל באביב הקרוב. כוכבות הסדרה שיתפו את הבשורה המרגשת ברשתות החברתיות, כאשר פרסמו סרטון הכולל תמונות מרחבי ניו יורק. ברקע, נשמעת כמובן הקריינות הזכורה של קארי בראדשו, ובמהלכה נרמזת חזרה צפויה של החבורה האהובה.

שרה אוברי, מנהלת התוכן של הרשת, אמרה כי "גדלתי עם הדמויות האלה. אני לא יכולה לחכות ולראות איך הסיפור שלהן התפתח בפרק החדש הזה, עם הכנות, החדות, ההומור, והעיר האהובה שתמיד הגדירה אותן". רשת HBO לא הגיבה על סירובה של קטרל להשתתף בעונה.

View this post on Instagram

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

שרה ג'סיקה פרקר, שכיהנה גם כמפיקה בעלת השפעה בסדרה, רמזה לכך שעונה חדשה כבר נמצאת בתהליכי עבודה עוד בחודש ספטמבר: בראיון ל"אנטרטיינמנט טונייט" אמרה פרקר כי היא מעוניינת "לעשות כמה פרקים של 'סקס והעיר הגדולה'", והדגישה גם שלא מדובר בריבוּט (סיפור מחודש של עלילה קיימת בהשתתפות דמויות חדשות). "הייתי קוראת לזה 'ביקור מחדש'". עוד סיפרה השחקנית כי "הייתי רוצה לראות איפה כולם נמצאים. אני סקרנית, העולם השתנה אפילו מאז הסרט... טכנולוגיה ורשתות חברתיות. פוליטיקה של מיניות ותנועת המי טו... אני חושבת שקארי בראדשו תהיה כל כך להוטה לחלוק את הרגשות ומחשבות שלה". 

ובעוד פרקר הייתה ועודנה נרגשת מהעונה החדשה, קטרל, כאמור, התנגדה בתוקף להמשיך ולגלם את דמותה של סמנתה. אותו סירוב נובע בין השאר בעקבות הסכסוך המתוקשר שלה ושל פרקר, שנמשך כבר שנים. סיבה נוספת בגללה השחקנית לא תקח חלק בעונה החדשה היא תחושת מיאוס מהדמות ורצון עז להמשיך הלאה. בראיון לפודקאסט Women's Prize For Fiction הודתה קטרל כי "יש לי מזל כי אני יכולה לבחור... אני לא אעשה כמו שצריך משהו שאני לא באמת רוצה לעשות". בשנה שעברה היא אף אמרה בראיון כי נמאס לה לגלם את סמנתה כבר לאחר הסרט השני של "סקס והעיר": "אני לא מבינה למה הם לא פשוט מחליפים אותי בשחקנית אחרת, במקום לבזבז זמן בלרדוף אחרי. לא זה לא".

איתה או בלעדיה, העונה החדשה, כאמור, כבר קורמת עור וגידים. בעבור רבים ממעריציה הוותיקים של הסדרה מדובר בבשורה משמחת ללא ספק, אבל חלקם דווקא פחות מרוצים מהאיחוד המדובר - וטוענים כי אין טעם להמשיך עם הסדרה ללא דמותה של סמנתה: גולש אחד כתב, "אין שום טעם ב'סקס והעיר הגדולה' בלי סמנתה", כתבה אחת הגולשות, "היא ממש הייתה ה'סקס' ב'סקס והעיר'". אחרת הגיבה, "זאת פשוט טעות (...) קארי בראדשו היא אחת הדמויות הכי מתועבות בטלוויזיה עכשיו".