בחודש ינואר האחרון, לפני פרוץ המלחמה באירופה, ממשלת אוקראינה התעסקה בעניין אחר לגמרי - הסדרה "אמילי בפריז": שר התרבות האוקראיני תקף את סדרת הלהיט של נטפליקס, שחזרה באותם ימים לעונה שנייה, וטען ש"יש בסדרה דמות שהיא קריקטורה של אישה אוקראינית וזה לא מקובל, אפילו מעליב". הרוחות נרגעו מאז, וכעת, כשהסדרה מתכוננת לעונתה השלישית, היוצר דארן סטאר מודיע כי "אמילי בפריז" כלל לא תתייחס למלחמה שמתרחשת בימים אלה באירופה, וזאת למרות הימצאותה בקאסט של דמות אוקראינית.

הדמות המדוברת היא פטרה, אותה מגלמת דריה פנצ'נקו. פטרה לומדת עם אמילי (לילי קולינס) בשיעורי צרפתית, וכשהשתיים מחליטות להסתובב יחד אחרי השיעור ולעשות שופינג, פטרה גונבת מהחנות ומזעזעת את אמילי. דמותה של פטרה, שתוארה גם כבעלת חוש אופנתי גרוע, צפויה להופיע גם בעונה השלישית של "אמילי בפריז" - אך לפי סטאר קווי העלילה שלה כלל לא ייתחסו לפלישה של רוסיה לארץ מוצאה. "אנחנו ממש לא מתכננים להתייחס למלחמה באירופה", היוצר הסביר השבוע בשיחה עם הלוס אנג'לס מגזין במהלך כנס Paleyfest השנתי, "הסדרה נשארת על זמנית במובן הזה". 

אף על פי כן, סטאר עדיין מאמין שהעונות הבאות של "אמילי בפריז" יצליחו לעניין את הקהל הרחב - וזאת אחרי שהיא כבר חודשה מבעוד מועד לעונה שלישית וגם לעונה רביעית. "חידוש לשתי עונות מעניק לנו הזדמנויות להעשיר את הסדרה", הסביר, "תבינו שאנחנו יכולים לחשוב על העונה הרביעית בזמן שאנחנו כותבים את העונה השלישית, זה מאפשר לנו לחשוב בממדים גדולים יותר". "אני אשמח לראות את אמילי מבקרת ברומא, אבל היא מאוד עסוקה בפריז", הוסיף, "אין לנו שום כוונה לשנות את השם של התוכנית, אז טוב שהיא נשארת שם".