אחרי שנמכרה לנטפליקס וזכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל קאן, סדרת הדרמה "בשבילה גיבורים עפים" רושמת הישג ענק נוסף אחרי שנמכרה לשירות הסטרימינג של חברת אפל העולמית. הדרמה, שיצר עמרי גבעון בהשראת ספרו של אמיר גוטפרוינד ז"ל, תזכה לרימייק בינלאומי שיקרא "Echo3", הוא יעובד על ידי הכותב זוכה פרס האוסקר מארק בול ותפיק אותו קשת בשותפות אפל. 

בגרסה הישראלית, שצולמה בישראל ובקולומביה, כיכבו נינט טייב, תומר קאפון, משה אשכנזי, מיכאל אלוני ונדב נייטס. הרימייק, בדומה לגרסת המקור הישראלית, צפוי להצטלם ברובו בדרום אמריקה, הפעם בשפות אנגלית וספרדית. עלילת הסדרה תעקוב אחרי חבורה של יוצאי יחידה אמריקאית מיוחדת, שמוצאים את עצמם במרכז קונספירציה בינלאומית אחרי שניסו להציל את אהובת ליבו של אחד מהם בגבול קולומביה-ונצואלה. 

תומר קפון, נינט טייב, משה אשכנזי ועמרי גבעון (צילום: Olivier Vigérie)
תומר קפון, נינט טייב, משה אשכנזי ועמרי גבעון | צילום: Olivier Vigérie

קשת אינטרנשיונל היא זרוע ההפקה וההפצה הבינלאומית של קשת, המשקיעה בתוכן ישראלי, מפיקה ומפיצה אותו בעולם. בנוסף, רוכשת החברה פורמטים בינלאומיים ועוסקת בהפצתם. כזכור, גם מותחן הריגול של קשת "כפולים" נמכר על ידי קשת אינטרנשיונל לרימייק באפל בהפקת קשת סטודיוס, בכיכובה של אומה תורמן. הצילומים החלו בתחילת השנה והוקפאו בשל מגבלות הקורונה. 

"מאוד מרגש שאפל מאמינה בסיפור שלנו. זו עוד הוכחה לכוח ולחשיבות של יצירה ישראלית", אמר יוצר הסדרה עמרי גבעון לאחר ששמע את הבשורה המרגשת, "סדרה בסדר גודל של 'גיבורים' לא הייתה נעשית ללא עבודתם הקשה של עשרות אנשי הצוות שנתנו את הלב והנשמה. צלמים ואנשי התאורה, מאפרות ועורכי הסאונד, אנשי הקייטרינג, עוזרי הפקה ועוד רבים ומצויינים. בימים אלו, בהם התרבות הישראלית מופקרת ועשרות אלפי משפחות איבדו את פרנסתן, צריך לזכור שהתרבות אינה פריווילגיה. האנשים שעובדים בתחום שלנו הם אנשי עבודה חרוצים ומקצועיים שבלעדיהם, היצירה הישראלית לא הייתה מגיעה אל מעבר לים, וחשוב מזה, לא הייתה מספרת את הסיפור שלנו." 

בשבילה גיבורים עפים - פרק 9 (צילום: מתוך "בשביליה גיבורים עפים", קשת 12)
צילום: מתוך "בשביליה גיבורים עפים", קשת 12

"בימים בהם שוק התוכן הישראלי מתמודד עם אתגרים וקשיים, זוהי בשורה אופטימית ומשמחת במיוחד", אמרה קרני זיו, מנהלת מחלקת הדרמה בקשת, "תוכן ישראלי מקורי הוא הנכס הכי גדול שלנו, לצופים שלנו - בארץ ובעולם, ולתעשיית התוכן כולה. תודה גדולה לשותפינו לדרך – עמרי, איתן, יונתן וכל האנשים המוכשרים והטובים בספירו סרטים."