לפני כשנה, אירוע דרמטי למדי התרחש בעולם הטלוויזיה: שונדה ריימס, אחת היוצרות המפורסמות ביותר ומי שעומדת מאחורי "האנטומיה של גריי" ו"המדריך לרוצח", חתמה על חוזה עם נטפליקס. שיתוף הפעולה הזוהר והמאוד מתוקצב הזה הוא שהביא לעולם את "ברידג'רטון", שהפכה במהרה לסדרה הכי נצפית של ענקית הסטרימינג אי פעם (ובכן, עד ש"משחק הדיונון" עקפה אותה ממש לאחרונה). אחרי ההצלחה המסחררת של הדרמה התקופתית, אוהדי שונדה למיניהם נשארו צמאים לעוד: כעת, הם כנראה ישמחו לשמוע שהסדרה הבאה שהיא תייצר במסגרת החוזה שלה עם נטפליקס, "Inventing Anna" תגיע למסך ב-2022. התאריך המדויק טרם פורסם.

אם עוד לא השתכנעתם שמדובר בבשורה מלהיבה, דעתכם כנראה תשתנה כשתגלו במה תעסוק הסדרה. "Inventing Anna", בה ריימס תשמש כיוצרת וכמפיקה בכירה, מבוססת על המאמר של ג'סיקה פרסלר בניו יורק מגזין, "How Anna Delvey Tricked New York’s Party People" (בתרגום חופשי: איך אנה דלווי הערימה על אנשי המסיבות של ניו יורק). היא תעקוב אחר ויויאן קנט (אנה קלמסקי, "ויפ"), עיתונאית שיוצאת לתחקיר על המקרה של אנה דלווי (ג'וליה גארנר, "אוזרק", "עוזרת אישית"), יורשת גרמניה ואושיית אינסטגרם שנכנסה לסצנת חיי הלילה של ניו יורק כדי להכיר חברים חדשים ובהמשך לגנוב את כספם. בין ויויאן לאנה מתפתח קשר אהבה-שנאה לא ברור; ויויאן תוהה אם אנה היא נוכלת שפלה או אישה שמגשימה את החלום האמריקאי בדרך חדשה.

מתוך "Inventing Anna" (צילום: NICOLE RIVELLI, יח"צ באדיבות Netflix)
הצצה ראשונה ל"Inventing Anna" | צילום: NICOLE RIVELLI, יח"צ באדיבות Netflix

גארנר ללא ספק נמצאת בשיא שלה, כשלאחרונה כיכבה כאמור ב"עוזרת אישית", שזכה לשבחי המבקרים. יש להניח שהשתתפותה ב"Inventing Anna" היא שתמקם אותה באופן רשמי כאחת השחקניות היותר מבטיחות של התקופה, ונראה שלגמרי שווה להתחיל לעקוב אחריה. עוד יככבו בסדרה גם אריאן מואייד ("יורשים"), אלקסיס פלויד (טיה מ"עושות כותרות") ולברן קוקס ("כתום זה השחור החדש", "צעירה מבטיחה"). נוסף על כך, שונדה גייסה לסדרה החדשה שני שחקנים שעבדו איתה בעבר בסדרה "סקנדל", ג'ף פרי וקייטי לווס. כעת, פורסמה הצצה ראשונה לסדרה שככל הנראה עומדת להפוך ללהיט: באחת התמונות הראשונות מהסדרה, אנחנו רואים את אנה כשהיא בשיא שלה ולבושה באופנת מעצבים; בתמונה אחרת, היא דווקא נמצאת ברגע של שפל, כשויויאן מבקרת אותה בבית הכלא.

מתוך "Inventing Anna" (צילום: NICOLE RIVELLI, יח"צ באדיבות Netflix)
הצצה ראשונה ל"Inventing Anna" | צילום: NICOLE RIVELLI, יח"צ באדיבות Netflix

אנה דלווי נולדה בשם אנה סורוקין ברוסיה בשנת 1991, עברה לגרמניה ב-2007 ולאחר מכן נסעה לפריז. בערך באותה תקופה, היא אימצה את השם אנה דלווי. היא גם החלה לטעון שהיא יורשת גרמנייה. המקרה שלה לא היה מוכר במיוחד עד שפורסמה הכתבה ההיא של פרסלר בניו יורק מגזין, שמנתה כמעט 8000 מילה. במסגרת הכתבה שוחהה פרסלר עם אנה, הוריה וקורבנותיה, וסיפרה סיפור מסחרר ומפורט של הונאה. מהרגע בו הגיעה אנה לניו יורק, ב-2014, היא החלה לפעול למען הגשמת המטרה שלה. היא הייתה מחלקת שטרות של 100 דולר כטיפ, לבשה בגדים מפוארים והתגוררה בבתי מלון אלגנטיים.

היא צברה חשבונות גדולים למדי בבתי מלון, במסעדות שונות ואפילו מול מפעילי מטוסים פרטיים; היא לא שילמה את החשבונות הללו, או שכנעה אנשים אחרים לשלם והבטיחה החזר. היא לא מימשה את ההבטחות. ב-2019, נידונה אנה ל-12 שנות מאסר בגין גניבה, כאשר לפי התובע המחוזי במנהטן, החשבונות של אנה הצטברו לכדי לא פחות מ-275 אלף דולר.

אנה דלווי (סורוקין) (צילום: TIMOTHY A. CLARY / AFP, Getty Images)
הבטיחה שתשלם ולא שילמה. אנה דלווי (סורוקין) | צילום: TIMOTHY A. CLARY / AFP, Getty Images