גזענות נגד אסייתים היא נושא שעלה לדיון בהקשר ההוליוודי לא פעם, בעיקר בכל הקשור לייצוגים של נשים אסייתיות בטלוויזיה ובקולנוע, שמרודדות לא פעם לתפקידים שטחיים ומיניים, להדרה של יוצרות ויוצרים אסייתים מטקסי פרסים וליהוק שחקניות ושחקנים לבנים לתפקידים של דמויות אסייתיות (כך, למשל, נשכרה השחקנית הלבנה להפליא אמה סטון לגלם תפקיד של ילידת הוואי בסרט "אלוהה", וסקרלט ג'והנסון - אמריקאית לבנה גם היא - שיחקה מתנקשת יפנית בסרט "הרוח במעטפת"). אולם במהלך השנה האחרונה, המאבק למניעת אלימות נגד אסייתיים לקח צעד אחורה, בעיקר מבינת התקבלותו הציבורית, בעקבות ההתמקדות ההולכת וגוברת במחאת Black Lives Matter, הקוראת להפסקת האלימות הממסדית נגד אוכלוסיה אפרו אמריקית.

הגזענות כלפי כל מי שאינו לבן בוודאי לא חדשה, אבל אין ספק שהמגפה העולמית שהתחילה בסין החמירה את המצב, וטראמפ הוסיף עוד שמן למדורה כשהתעקש לקרוא לקורונה "הנגיף סיני". אחרי פיגוע הירי בעיר אקוורת' שבמדינה ג'ורג'יה בשבוע שעבר, בו נהרגו שמונה בני אדם, בהם שש נשים אסייתיות, המלחמה נגד הגזענות עלתה דרגה, וברחבי ארה"ב מתקיימות בימים אלה אירועי מחאה המוניים, כשאליהם מצטרפים גם סלבריטאים ממוצא אסייתי. הירי אירע ביום ראשון שעבר, ובמהלכו נכנס רוברט אהרון לונג - צעיר מקומי ולבן - לספא בעיר, והחל לירות בו לכל עבר. המשטרה עדיין חוקרת את נסיבות האירוע, אולם בחקירתו הראשונית טען לונג כי המניע למעשיו היה "תסכול מיני".

בין המפורסמים שהביעו מחאה אפשר למצוא את אשלי פארק ("אמילי בפריז"), צ'רלס מלטון ("ריברדייל") ואוליביה מאן ("הטורף"), ובשבת בערב הצטרפה להפגנה בעיר אוקלנד בקליפורניה גם סנדרה או - כוכבת "להרוג את איב" ו"האנטומיה של גריי", שהפתיעה את הקהל בנאום שנשאה בעזרת מגה-פון "תודה לכל המארגנים שנתנו לנו את ההזדמנות להיות ביחד, לעמוד ביחד ולהרגיש אחד את השני", היא אמרה. "עבור רבים מהקהילה שלנו, זו הפעם הראשונה שאנחנו בכלל יכולים להשמיע את הקול שלנו, את הפחד שלנו ואת הכעס שלנו, ואני אסירת תודה לכל מי שמוכן לשמוע".

"אני הולכת לדבר מאוד בקצרה", או המשיכה. "אבל דבר אחד שאני יודעת הוא שרבים מאיתנו מאוד מפוחדים, ואני מבינה את זה. אחת הדרכים להתמודד עם הפחד שלנו הוא להושיט יד לקהילה שלנו. אני הולכת לאתגר את כל מי שנמצא פה - אם תראו משהו, תעזרו לי? אם תראו את אחד מהאחים או האחיות שלנו בצרה, תעזרו לנו?".

הדברים של או זכו למחיאות כפיים סוערות מהקהל, והיא המשיכה לומר: "אני גאה להיות אסייתית. אני שייכת לכאן", תוך שהיא מעודדת את הקהל לחזור על המילים יחד איתה. "רבים מאיתנו לא זוכים להזדמנות להגיד את זה, אז רציתי לתת לנו הזדמנות לצעוק את זה", היא סיימה את הנאום.

או היא קנדית-אמריקאית, וההורים שלה היגרו לקנדה מקוריאה בשנות השישים. כשהיא לוהקה ל"להרוג את איב" היא סיפרה בראיונות שהיא לא חשבה שאי פעם תקבל תפקיד ראשי, מכיוון שהיא התרגלה לגלם את החברה הכי טובה של הדמות הראשית הלבנה. ב-2019 היא הפכה להיות האדם האסייתי הראשון שהנחה את טקס גלובוס הזהב, השחקנית האסייתית הראשונה שזכתה ביותר מפרס אחד בטקס, והראשונה לזכות בקטגוריית השחקנית הראשית בסדרת דרמה מאז 1980. בטקס פרסי האמי עשתה היסטוריה מקבילה, כשהפכה לאסייתית הראשונה אי פעם שהועמדה לפרס השחקנית הראשית הטובה ביותר בסדרה דרמטית.