לפני קצת פחות מעשר שנים, כשאן האת'ווי קטפה את פרס האוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר, לא מעט אנשים היו מופתעים - זמן המסך שלה ב"עלובי החיים" היה של דקות בודדות בלבד, ולמרות שהן היו עוצמתיות ומרגשות, רבים חשבו שתפקיד כל כך קטן לא מצדיק זכייה באוסקר. אתמול, לאחר פרסום המועמדים בטקס פרסי האמי לשנת 2021, התברר שעם השם הנכון, אפשר לזכות להכרה גם עבור תפקידים זניחים עוד יותר.

דון צ'ידל, השחקן הוותיק שמוכר בזכות תפקידיו ב"התרסקות", "מלון רואנדה" וסרטי מארוול השונים, התעורר אתמול לבשורה שהוא מן הסתם לא ציפה לה: הוא מועמד לפרס האמי, בקטגוריית שחקן האורח הטוב ביותר בסדרת דרמה. התפקיד עליו צ'ידל זכה להכרה הוא ב"הפלקון וחייל החורף", אחת מהסדרות החדשות של אותה מארוול בשירות הסטרימינג דיסני פלוס - וזאת למרות שהוא השתתף רק בפרק הבכורה שלה, עם הופעה מזערית בסצינה שארכה 98 שניות בלבד.

"תודה לכל המברכים, וסליחה מכל השונאים", צייץ אתמול צ'ידל, שגילם בסדרה את ג'יימס "רודי" רודס, דמותו מסרטי מארוול, "אני מסכים, גם אני לא מבין את זה". הסצינה המדוברת, שאורכה קצת יותר מדקה וחצי, היא היחידה בה לשחקן יש טקסט - אך הוא גם מופיע בסצינה נוספת, שלא כוללת דיאלוג. בסך הכל, תפקידו המעוטר של צ'ידל לא עולה על שלוש דקות של זמן מסך. ואם זה ההישג שהוא מגיע עליו על כל כך מעט עבודה, סביר שצ'ידל יחזור לטקס גם אחרי עליית "Armor Wars", סדרה נוספת של דיסני ומארוול שאמורה להתמקד בו ותתחיל להצטלם בקרוב. 

בכלל, נראה שבאולפני מארוול יכולים לסכם את אירועי אמש כהצלחה. הסדרות מבית אימפריית הקומיקס ושירות הסטרימינג הטרי-יחסית גרפו לא פחות מ-28 מועמדויות בקטגוריות השונות, כש-5 הולכות ל"הפלקון וחייל החורף" ו-23 הנותרות ל"וונדה-ויז'ן", שהיא הסדרה שזכתה במספר המועמדויות השני הכי גבוה השנה (אחרי "הכתר" ו"המנדלוריאן", עם 24 כל אחת). ולא רק המבקרים אוהבים את הסדרות של מארוול, אלא גם הקהל: הבוקר הודיעו בדיסני פלוס כי הסדרה החדשה של האולפנים, "לוקי" (שתהיה זכאית לאמי רק בשנה הבאה), כבר חודשה לעונה שנייה לאור הפופולריות המשמעותית שלה.