כמו שכל אדם עם חשבון פייסבוק או טוויטר פעיל כבר יודע, אחד מרגעי השיא באירוע חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות והצהרת השלום עם בחריין הגיע בחסות דנה ויס. הפרשנית המדינית של חדשות 12, שהייתה שליחת החדשות לוושינגטון, ניסתה ליזום, בזמן אמת, ראיון עם כתב אמירותי ששידר מהמקום במקביל לה. נסיונותיה של ויס למשוך את תשומת לבו של הכתב צלחו רק חלקית וזכו לתהודה רבה בשעות שחלפו מאז השידור.

ואחרי שכולם צפו בראיון הזוגי למחצה מנקודת מבטה של ויס על המסך של קשת 12, הגיע הזמן לבדוק איך זה נראה מהצד השני. תיעוד מתוך תחנת הטלוויזיה המקומית של איחוד האמירויות, Emarat-TV, מראה בבירור את השלב בו ויס מנסה להשתלב בשידור מוושינגטון של הכתב חאמד רואב. רואב עצמו העלה אתמול את התיעוד ששודר בחדשות 12, וכתב לצד הסרטון: "אתה משדר כשאתה באוויר, זה נורמלי... אבל כשמישהו מבקש ממך לדבר כשאתה באוויר, זה כבר מוזר...". 

הבוקר, ב"חדשות הבוקר עם ניב רסקין", ויס התייחסה לתקרית לראשונה"ראיתי שזה הפך ויראלי ואני חייבת לומר שחשבתי שזה יהיה קטע נחמד", סיפרה, "אם אליי היו ניגשים באמצע שידור הייתי שמחה ועושה מזה חגיגה. זה לא הלך. מיד אחר כך נפגשנו, שוחחנו ואמרתי לו שאני מצטערת שהפרעתי לו בשידור. הוא אמר 'הכל בסדר', התראיין וקבענו לשדר יום אחד בירושלים או בתל אביב".

ויס הוסיפה וסיפרה: "הצטרפתי לחברת החדשות חודשיים אחרי החתימה על הסכמי אוסלו וליוויתי בשלל תפקידים את כל העליות והמורדות, השלום וההחמצות של השלום והמלחמות. לעמוד פה בבית הלבן כתף אל כתף עם עיתונאי מהאמירויות ולהיות מסוגלים לדבר, זה שינוי, הזדמנות, שחר של יום חדש".