יותר משנה אחרי שיצאו, הסרטים התיעודיים אודות פסטיבל FYRE ממשיכים להכות גלים. הסרטים, שיצאו במקביל בנטפליקס ובהולו, הציגו את השתלשלות האירועים המופרכת שאיכשהו גם קרתה במציאות לקראת הפסטיבל שלא יצא אל הפועל, כשבמרכזה המארגן הידוע לשמצה: בילי מקפרלנד. אבל מקפרלנד הוא ממש לא הגורם היחיד שהסתבך בגלל אותה סאגה, וכעת מצטרף לרשימה המפוקפקת גם שמה של קנדל ג'נר.

לטובת כל מי ששכח, הנה אירועי הפרקים הקודמים: שני סרטי הדוקו שזכו להצלחה אדירה מציגים את סיפורו של פסטיבל FYRE, מה שהיה צפוי להיות פסטיבל מוזיקה יוקרתי ונחשב והפך למפח נפש אחד גדול. הסרטים תיעדו את רצף המשברים והתקלות שצצו במהלך ההכנות לפסטיבל, וגם את ההגעה אליו של כל אלו שקנו כרטיסים במחירי עתק רק בשביל למצוא במקום וילות שהפכו לאוהלים, מזון דל ולא ראוי בעליל ואף לא אמן אחד שהגיע להופיע.

הציפייה הגדולה לקראת הפסטיבל נוצרה בין היתר בזכות קידום מסיבי ברשתות החברתיות על ידי כוכבות כמו היילי בולדווין-ביבר, אמילי רטאייקאוסקי וג'נר עצמה. בעוד מקפרלנד מרצה בימים אלה עונש מאסר בגלל מעשה הנוכלות שלו וחובות הענק שנותרו בעקבותיו, ג'נר מתמודדת בימים אלה עם השלכות חמורות לא פחות, אבל משמעותיות מספיק בפני עצמן. הדוגמנית, שקיבלה סכום של כ-250 אלף דולר עבור קידום של הפסטיבל (אליו היא כלל לא הגיעה) בחשבון האינסטגרם שלה, הגיעה להסדר במסגרתו תשלם סכום של 90 אלף דולר במטרה שהתביעה אשר הוגשה נגדה תבוטל. 

עורך הדין גרגורי מסר, שניהל את התביעה נגד ג'נר, הסביר כי סכום הכסף אותו קיבלה נועד בכדי שתציג בפני מיליוני העוקבים שלה פסטיבל "שיהיה מלא בדוגמניות מפורסמות על אי פרטי אקזוטי עם חוויות קולינריות מהמעלה הראשונה ואווירה יוקרתית" - מה שכאמור, כלל לא קרה. בנוסף, הפוסט אותו העלתה ג'נר כלל גם קידום של הופעה של קניה ווסט, בן הזוג של אחותה קים, בפסטיבל - מרכיב נוסף בהבטחה שכפי שנחשף בהמשך, כלל לא עמד לקרות.

הסרט של נטפליקס הציג את המעורבות של ג'נר בפרשה, גם אם הדוגמנית כלל לא הייתה מודעת למעשה הנוכלות שמעורב בה. מארגני הפסטיבל, כך התברר, השתמשו בשמה של ג'נר בניגוד לחוק בכדי למכור כרטיסים למסיבה בה הדוגמנית הייתה אמורה להיות נוכחת, כרטיסים שעלו כעשרת אלפים דולר פר אדם. בראיון מהשנה שעברה ג'נר התייחסה לפרשה, וסיפרה: "אני בהחלט עושה כל תחקיר אפשרי, אבל לפעמים אין הרבה מה לעשות כי זה מותג מתחיל ואת צריכה להאמין בו ולקוות שהכל יסתדר כמו שאנשים מבטיחים. את אף פעם לא יודעת מה באמת יקרה".

כאמור, בילי מקפרלנד (שהסרט שעלה בהולו אף כלל ראיון איתו), מרצה בימים אלה עונש מאסר של שש שנים. לאחרונה, מקפרלנד ביקש מהרשויות לזכות לשחרור מוקדם מהכלא בגלל פחד שלו מהידבקות בנגיף הקורונה כשהוא במאסר - בקשה אשר נדחתה על הסף.