בשנת 2021, מידת הרלוונטיות של ג'וש רדנור וג'ייסון ביגס לחיים עצמם היא די זהה (ולא גבוהה במיוחד). אבל כמה שנים אחורה, המצב היה שונה למדי: בעוד רדנור הוביל במשך שנים את אחד הסיטקומים הכי מצליחים של המילניום החדש, "איך פגשתי את אמא" (שם גילם את טד מוסבי), ביגס עוד נישא על שארית התהילה שנותרה לו מימי "אמריקן פאי", אי שם בסוף שנות התשעים ותחילת האלפיים. ביגס, יש להניח, היה שמח להתחלף עם רדנור לו הייתה ניתנת לו ההזדמנות - ולמעשה, היא דווקא ניתנה. הוא פשוט בחר לוותר עליה.

בראיון חדש לתכנית הרדיו "The Covino & Rich Show", ביגס חשף כי בטרם רדנור לוהק לתפקידו של מוסבי, הוא זה שקיבל את ההצעה. "הציעו לי את התפקיד, כן", סיפר, "הציעו לי את התפקיד, וזו כנראה אחת החרטות הכי גדולות שלי, אתם יודעים, על זה שוויתרתי". "אני חושב שהייתי בתקופה כזו - וזה נשמע כל כך רע - אבל בזמנו אמרתי 'אוקיי, אני בכלל רוצה לעשות טלוויזיה?'. לא ידעתי אם אני מוכן ללכת במסלול הזה". 

מתוך "איך פגשתי את אמא" (צילום: יח"צ באדיבות yes)
כמעט היה שם. ג'וש רדנור ב"איך פגשתי את אמא" | צילום: יח"צ באדיבות yes

לפי ביגס, באותם ימים הוא עדיין מיקד את הקריירה שלו בעולם הקולנוע, עם "כמה חודשים לכל תפקיד" והפסקות חוזרות ונשנות - אבל למרות כל ההצלחה (הגדולה) של "אמריקן פאי", אין ספק שגם תפקיד ב"איך פגשתי את אמא" הפופולרית היה עושה פלאים לקריירה שלו. "אני ויתרתי על זה, ואז שני דברים קרו די במהרה", הסביר, "אחד, התכנית התפוצצה. כולנו יודעים מה קרה עם התכנית הזאת. השני הוא שפתאום אמרתי 'אני רוצה לעשות טלוויזיה!'". ואכן, תוך כמה שנים ביגס כבר הגיע למסך הקטן, במסגרת "כתום זה השחור החדש", שם גילם את דמותו של לארי, הארוס של פייפר (טיילור שילינג). 

"במבט הרחב, אין לי שום חרטות, כן?", הודה ביגס, "יש לי המון מזל. אני עדיין כאן. וזה הכי חשוב. אבל כן, אם הייתי צריך לבחור משהו שהייתי עושה אחרת, הייתי לוקח את התפקיד הזה בוודאות. אין שאלה". אם ביגס כן היה בוחר ללכת על "איך פגשתי את אמא", זה גם היה מסדר למעריצי "אמריקן פאי" מיני-איחוד בינו לבין אליסון הניגן, שגילמה את דמותה של מישל (מי שנישאת לימים לדמותו של ביגס, ג'ים) בסרטים ואת דמותה של לילי בסדרה. "מעולם לא דיברנו על זה", הודה כשנשאל האם הניגן כעסה עליו כשוויתר על התפקיד, "אני בכלל לא יודע אם היא יודעת".