בתחילת השבוע שודר פרק סיום העונה הראשונה של אחד מהלהיטים הטלוויזיונים הגדולים של השנים האחרונות, שזכה במהרה לתואר יצירת מופת - "השומרים" (Watchmen) של רשת HBO (שודרה בארץ בהוט, יס וסלקום tv). הסדרה, שנוצרה על ידי דיימון לינדלוף ("אבודים", "הנותרים"), הוגדרה על ידו כ"רמיקס" לסיפור המקורי עליו היא מתבסס, ושהופיע לראשונה ברומן גרפי באותו השם, שכתב אלן מור ואייר דייב גיבונס.

הסדרה, בהשתתפותם של רג'ינה קינג וג'רמי איירונס, מציגה עולם בו גיבור בעל כוחות על גוייס לטובת המאמץ המלחמתי של ארצות הברית בשנות ה-60 וה-70, מה ששינה את מהלך ההיסטוריה המוכרת לנו. במקביל, זהו יקום בו לוחמי צדק (נטולי כוחות על) זכו לחסות הממשלה ואז הפכו למוקצים ושנואים בקרב הציבור. עלילת הסדרה מתרחשת במדינת אוקלהומה בארצות הברית, ועוקבת, אחר שוטרת בשם אנג'לה (קינג) שמפענחת בו זמנית את תעלומת היעלמו של אותו גיבור על (דוקטור מנהטן) וכן יורדת לעומקו של ההיסטוריה המשפחתית שלה עצמה. עם יציאת הסדרה, רבים נתקלו בקושי לעקוב אחר העלילה המורכבת שלה, אבל לאורך שידורה צברה הסדרה צופים נאמנים רבים, כמו גם הערה משמעותית מצד המבקרים, רבים מהם מגדירים אותה כסדרת השנה.

כעת, עם שידור הפרק התשיעי והאחרון לעונה ביום ראשון האחרון בארה"ב (וביום שני כאן בישראל), רבים ציפו לשמוע את מוצא פיו של לינדלוף בנוגע להמשך הסדרה, או לפחות לקבל אישור סופי מרשת HBO על כך שהסדרה תמשיך לעונה נוספת. לצערם של אותם אנשים, נראה כי לינדולף לא מתכנן להמשיך ולכתוב עונה נוספת ל"השומרים". לאורך שידור הסדרה התראיין לינדלוף פעמים רבות אודותיה, והבהיר את דעתו בנוגע לעונה נוספת: "זו לא תחילת רצף של שבע עונות", אמר השבוע בראיון למגזין "אנטרטיינמנט וויקלי". לינדלוף הסביר את עמדתו והוסיף כי מבחינתנו כל עונה של הסדרה אמורה הייתה להכיל סיפור סגור משלה.

ובכל זאת, עדיין יש מקום לאופטימיות זהירה. אמנם HBO טרם חידשה את הסדרה לעונה נוספת, אבל בהנחה ותחליט לעשות זאת (ובהתחשב בהצלחתה העצומה של הסדרה, אין סיבה שלא), נדמה כי לינדלוף כבר החליט לאן מועדות פניו. בראיונות רבים הציג היוצר את תפיסתו בנגוע לסדרה ככזו הדומה לסדרות כמו "בלש אמיתי" או "פארגו", אשר מציגות סיפור שלם של התחלה, אמצע וסוף בכל עונה מחדש, ושומרות על קו מקשר בין כלל העונות, בין אם עלילתי או חזותי. מעבר לכך, זו לא הפעם הראושנה שיוצר מסוים של סדרה מביע את סלידתו מרעיון של המשכת הסיפור לעונות נוספות, וכפי שהוכיחו "סיפורה של שפחה" ו"שקרים קטנים גדולים", גם כאשר הבסיס הספרותי לסדרה נגמר, עדיין יש לאן להתקדם.