הוליווד משותקת: אחרי שלא הגיעו להסכמות עם חברות ההפקה הגדולות לגבי הסכם שכר חדש, איגוד התסריטאים האמריקאי פתח הלילה (שלישי) בשביתה. כבר עם פתיחת השביתה, תוכניות לייט נייט רבות, ביניהן התוכניות של ג'ימי פאלון, סטיבן קולבר וג'ימי קימל, לא ישודרו החל מהלילה ועד להודעה חדשה, כשגם "סאטרדיי נייט לייב" הפופולרית נמצאת בסכנה.

"התנהגות החברות יצרה 'כלכלת חלטורה' בתוך כוח העבודה של האיגוד, והעמדה המבוצרת במשא ומתן הסגירה את המחויבות של החברות לירידה בערכו של מקצוע הכתיבה", נכתב בהצהרת איגוד התסריטאים. מנגד, באיגוד מפיקי הסרטים והטלוויזיה, שמייצגים את האולפנים אמרו כי שמו על השולחן הצעות נדיבות במסגרת המשא ומתן.

כעת, העיניים של הוליווד כולה היא לעונת הסתיו של סדרות הטלוויזיה, שכן הכותבים של הסדרות האלה מתחילות לעבוד במאי-יוני. אם השביתה תתארך, הרשתות יצטרכו למצוא פתרונות ולמלא את לוח השידורים שלהם בתוכניות ריאליטי לא מתוסרטות, אולפני חדשות ושידורים חוזרים.

מדובר בשביתת התסריטאים הראשונה מזה 15 שנים והיא מגיעה אחרי שבארגון התסריטאים, שבו מיוצגים כ-11,500 כותבים וכותבות, לא הצליחו להגיע להסכם שכר עם האולפנים. השביתה הקודמת של איגוד התסריטאים האמריקאי נמשכה כמאה ימים, ועל פי הערכות עלתה לתעשיית הבידור כ-2 מיליארד דולר.