לא הרבה סדרות טלוויזיה זוכות להגיע לעונה חמישית כך שאם זה קורה, רובן מרגישות צורך לרענן שורות ולשמור על רמת עניין גבוהה ולא ממוחזרת. גם "לוציפר" ככל הנראה מרגישה את הלחץ הזה, שכן הטריילר החדש לעונתה החמישית, שתעלה בחודש הבא בנטפליקס, חושף שינוי מרענן שצפוי לטרוף את כל הקלפים מחדש.

הטריילר אמנם מראה כי לוציפר חוזר מעולמות הגיהנום לעולמם של בני האנוש (לאחר שירד לשם בסוף העונה הקודמת כדי לרסן את השדים), אך מהר מאוד מתברר כי לא מדובר בלוציפר עצמו אלא באחיו התאום, מייקל, שיגולם אף הוא על ידי השחקן טום אליס. מייקל, ככל הנראה, מנסה בתחילה להתל בכולם ולגרום להם לחשוב שהוא לוציפר, ושהשינוי בהתנהגות שלו נובע מהזמן שחלף עד שחזר, אך בהמשך הטריילר ניתן לראות כיצד בסוף מאבק עם מייז (לסלי אן ברנדיט) נחשף מייקל במלוא הדרו ומודה כי הוא הגיע כדי להשתלט על חייו של אחיו.

הסדרה מבוססת על קומיקס של חברת די.סי., שהוא בעצמו מבוסס בחופשיות יתר על יסודות בנצרות לפיהם לוציפר היה מלאך גן עדן שסרח והחליט לרדת לממלכת השאול, כאשר מייקל (מיכאל) היה אחד מאחיו. כך, הופעתו של מייקל עולה בקנה אחד עם המיתולוגיה, אם כי בפרשנות מעט אחרת כמובן, שכן מייקל אמור להיות מרושע ואף לחבל ביחסיו של לוציפר עם קלואי (לורן גרמן). לוציפר עצמו יופיע אף הוא בשלב מסוים בעונה, ואפשר רק להניח כי הוא ינהל מאבק מול מייקל. ואין ספק שהמפיקים גורמים בכך לאליס, שחידש לאחרונה את החוזה שלו עם הפקת הסדרה, להצדיק את העלאת השכר שלבטח ניתנה לו. 

העונה החמישית של "לוציפר" הייתה אמורה להיות האחרונה, זאת לאחר שנטפליקס הצילה את הסדרה מידיה של רשת פוקס, שם שודרה במשך שלוש עונות ובוטלה למורת רוחם של המעריצים שהרימו קמפיין אינטרנטי. החוזים המקוריים עם צוות השחקנים וההפקה נחתמו לשתי עונות נוספות בלבד, אך לפני כמה חודשים נודע כי מו"מ בין נטפליקס לאליס ויוצרי הסדרה הוביל לחידושה לעונה שישית אחרונה בהחלט.

בהתחשב בכך שהעונה החמישית והקרובה פוצלה לשני חלקים - שמונה פרקים ראשונים יעלו ב-21 באוגוסט והשאר בשנת 2021 - העונה השישית והאחרונה לא תעלה לפני 2022, מה שאומר שלמעריצי הסדרה יש לפחות עוד שנתיים לפני שייאלצו להיפרד ממנה סופית.