בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בטיפול EMDR (ראשי תיבות של עיבוד מחדש והקהיה באמצעות תנועות עיניים) עבור נפגעי טראומה - שיטה שמקורה בסוף שנות השמונים שכיום היא כבר אחת השיטות המוכחות והמובילות לטיפול בטראומה, אחרי מחקרים קליניים שהראו שהיא מביאה לתוצאות טובות. השיטה הזאת קיבלה גם חסות בלתי רשמית מכוכבת טלוויזיה - אנלין מקורד, שמוכרת בעיקר מתפקידה ב-"90210", העיבוד המחודש ל"בוורלי הילס 90210" ששודר בהצלחה בתחילת העשור.

בראיון חדש, גילתה הכוכבת פרטים נוספים על טיפול ה-EMDR שעברה, שעזר לה להיזכר בפרטים מההתעללות המיני שעברה בתור ילדה, בגילי 8-11. מקורד בת ה-32 סיפרה למגזין Us Weekly: "הייתה לי תמונה קפואה בראש שלא יכולתי לפענח - הבגדים שלי היו מופשלים. זה לא בסדר". רק במהלך הטיפול, התמונה הקפואה הזאת הצליחה להתבהר, והזיכרונות המודחקים מההתעללות המינית התבהרו. "זה קרה במשך שנים, עד גיל 11. אבל יש לי גם זיכרון אחד של תקרית נפרדת, שמרגישה כאילו הייתי יותר מבוגרת מגיל 11. בזמן הטיפול, הייתה לי תחושה של כאב נורא, צריבה באזור המפשעה. כל הגוף שלי התחיל להתעוות ולרעוד. פשוט שכבתי שם עם דמעות זולגות על הפנים שלי ואמרתי 'לא' שוב ושוב". בראיון החדש, מקורד גם סיפרה שלפני שהיא התחילה את הטיפול, היא שקלה התאבדות.

את הפרטים הנוספים האלה חשפה השחקנית כשנה לאחר שסיפרה לראשונה על הטיפול והזיכרונות המודחקים בפוסט אינסטגרם שהעלתה בסוף 2018, בו היא הביעה תמיכה בארגון צדקה שפועל למען קורבנות של אלימות. אז, היא כתבה: "רק לאחרונה, אחרי שעברתי טיפול עוצמתי לפוסט טראומה שנקרא EMDR, עלו זיכרונות מודחקים שהיו אצלי בראש במשך 23 שנים". ב-EMDR משתמשים בגירויים שונים לשתי ההמיספרות במוח, ועוזרים למטופלים לקשור בין גירוי חיצוני כמו טלטול, השמעת צליל מסוים או חשיפה לדימוי כלשהו ובין זיכרון טראומתי שמצריך טיפול.

"אני נאבקת להציל ילדים מחוויות של עינוי ושל התעללות מינית, אבל רק עכשיו, אחרי כל השנים האלה, אני סוף-סוף מבינה למה. הייתי צריכה את המאבק הזה כדי להבין שאני לא אובייקט חסר ערך כמו שתמיד האמנתי שאני מכיוון שנוצלתי במשך שנים כשהייתי ילדה", כתבה מקורד, "ההצטרפות למאבק נגד סחר בנשים וילדים גרמה לי להבין שלסיפור שלי יש ערך, שְלי יש ערך".

בראיון לקוסמופוליטן ב-2014, מקורד חשפה גם סיפור על אונס שעברה בגיל 18 - מקרה בו דווקא אדם שהיא הכירה ונתנה לו להתארח בביתה היה זה שתקף אותה. מדובר היה בידיד של מקורד, שביקש לישון בביתה לילה לפני פגישה חשובה שהייתה לו בלוס אנג'לס. "ישבנו על המיטה ודיברנו קצת, ואז נרדמתי. כשהתעוררתי, הוא היה בתוכי", היא סיפרה אז. "בהתחלה, הייתי כל כך מבולבלת שעצמתי את העיניים והעמדתי פנים שאני עדיין ישנה. תהיתי אם עשיתי משהו שנתן לו את הרושם הלא נכון, ופחדתי שאני אכעיס אותו".

View this post on Instagram

A post shared by AnnaLynne McCord (@theannalynnemccord) on