זה לא סוד שההיסטוריה חוזרת על עצמה. רן דנקר חזר להיות מוזיקאי פעיל, ג'ינסים בגזרה נמוכה שבים לאופנה אפילו הרצוג הבן הפך לנשיא, ממש כמו אביו. אז לא פלא שגם ב"מכושפות: הדור החדש", הריבוט לסדרת הלהיט משלהי הניינטיז בואכה תחילת המילניום, חוזרות בדיוק אותן הדרמות שקרו בסדרת המקור.

בצעד מפתיע, הודיעה אתמול כוכבת הסדרה מדליין מנטוק, שמגלמת את דמותה של מייסי, כי תעזוב את התכנית בסיום העונה השלישית שמשודרת כעת. מדליין, שגילמה עד כה את האחות הבכורה בעלת הכוחות הטלקינטיים – ממש כפי שבסדרת המקור, עזבה השחקנית שאנן דוהרטי את הסדרה בעונה השלישית, גם היא מככבת בתפקיד האחות הגדולה והטלקינטית. "לגלם את מייסי ב'מכושפות' בשלוש העונות האחרונות הייתה זכות עצומה ואני נהניתי כל כך לעבוד עם המפיקים, היוצרים, הקאסט והצוות המדהימים שלנו", כתבה מנטוק בהצהרה שפרסמה. "אני אסירת תודה לאולפנים על הזמן שביליתי בתכנית ועל העובדה שהם היו תמיכה נהדרת בהחלטה הקשה שלי לעזוב. המון תודה למעריצים שמחכים לעונה הרביעית שאני יודעת שתהיה מדהימה".

הפרטים על סיבת עזיבתה של מנטוק עדיין לא ידועים, אך השואוראנרים של הסדרה, ליז קרוגר וקרייג שפירו, מסרו כי "אנחנו לא יכולים להודות למדליין מספיק על העבודה המדהימה ומעוררת ההשראה שלה ב'מכושפות'. אנחנו נתגעגע אליה בדיוק כמו המעריצים, אבל אנחנו גם מכבדים את ההחלטה שלה להמשיך הלאה. זו תקופה מורכבת בעולם וכולם צריכים ללכת בעקבות הלב שלהם". לפי שעה, הקולגות של מנטוק, שרה ג'פרי (שמגלמת את מגי) ומלאני דיאז (שמגלמת את מל) לא הגיבו על ההצהרה. 

מתוך "מכושפות" (צילום: באדיבות yes, יחסי ציבור)
טעות לעולם חוזרת? אליסה מילאנו, שאנן דוהרטי והולי מארי קומבס, "מכושפות" | צילום: באדיבות yes, יחסי ציבור

בניגוד למדליין, שנדמה כי עזבה את התכנית בתנאים טובים, לא כך היה המצב בסדרת המקור. דוהרטי, שגילמה את דמותה של פרו, הייתה ידועה בהיותה שחקנית שקשה לעבוד איתה, ואף עזבה מוקדם מהצפוי את ההפקה של הלהיט הנוסף שבו כיכבה: "בוורלי הילס 90210". היא לוהקה לקאסט של "מכושפות" למרות המוניטין הבעייתי שלה, והנטייה שלה לריב עם קולגות. במקרה של "מכושפות" הייתה זו מערכת היחסים שלה עם אליסה מילאנו, שגילמה את אחותה פיבי. 

מה צופן העתיד ל"מכושפות: הדור החדש"? מזל שיש תקדים, אז אפשר לנחש מה הולך לקרות. בסדרה המקורית דמותה של פרו סבלה מפגיעה קשה בסוף העונה השלישית, שגרמה למותה בתחילת העונה הרביעית. את מקומה החליפה חצי-האחות האבודה של השלוש, מכשפה בשם פייג' בגילומה של רוז מק'גוון. במקרה של הסדרה החדשה, השואוראנרים קרוגר ושפירו הבטיחו כי "הדלת תמיד פתוחה לחזרה או לביקור של מייסי... בדרך כזו או אחרת".