בפרק סיום העונה של תוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת", ששודר שלשום (שני), הוצג מערכון ובו חיקוי של העיתונאי ופרשן חדשות 12 עמית סגל. אותו מערכון צחק על סגל לאור העובדה שלא הצליח לחזות את הקמת הממשלה החדשה. אבל החיקוי לא התקבל בברכה אצל הפרשן: סגל פרסם כמה ציוצים בחשבון הטוויטר שלו שמוחים נגד "ארץ נהדרת". זאת, לאחר שהתראיין לגלי צה"ל ותקף את התוכנית.

בציוץ אחד, כתב סגל כי "עוד יסופר על המסרונים האובססיביים של בכירי 'ארץ נהדרת' להנהלת ערוץ 12 בכל פעם שנשמע בחדשות קשת משהו ימני, רחמנא ליצלן. העונש שלהם זה הצורך להחניף לבנט אחרי ששנים ניסו לרצוח את תדמיתו". עוד כתב סגל כי "במשך 7 שנים (!), ראשי ארץ נהדרת לא מפסיקים לסמס לבכירי קשת בכל פעם שאני אומר משהו ימני על המסך. הם מעולם לא תקפו אנשי שמאל על האיוולת במסירת שטחים לטרוריסטים. אצלם, ראשי הימין הם נאצים, אבל הימין מסית. רחמים על אסי, שני, קיציס והאחרים שצריכים לשמש פרזנטורים של התועמלנים האלה".

סגל הביע ביקורת נוספת על התוכנית וטען כי היא "גזענית". בציוץ נוסף, שיתף הפרשן תמונה מתוך החיקוי של ראש עיריית רעננה לשעבר עוזי כהן, שהוצג ב"ארץ נהדרת" כקוף, והוסיף את התיאור: "המציג הינו מזרחי ולכן יוצג כקוף". סגל המשיך וכתב כי "על הגזענות של 'ארץ נהדרת' על המזרחים עוד נדבר יום אחד. עוד לא נולד המזרחי שיצא טוב ב'ארץ נהדרת'. זה המעוז האחרון של האשכנזיות. לתדהמתכם, איננו מפגרים". 

בריאיון לגלי צה"ל טען סגל כי ליוצרי "ארץ נהדרת", מולי שגב ודוד ליפשיץ, אוריינטציה שמאלנית מובהקת - וכי "המטרה שלהם בחיים, חוץ מרייטינג ולהצחיק, זה להגחיך כל דבר ימני". לדבריו, "הם דאגו להשמיע ביקורת במהלך השנים לגבי למה אני מביע את דעותיי בשידור. אני חייב לומר שזה קצת מצחיק אותי מהטעם הפשוט שב'ארץ נהדרת' מעולם לא נעשה מערכון על אף פוליטיקאי, עזוב עיתונאי, על אף פוליטיקאי מהשמאל שהגחיך למשל את האמונה בזה שמסירת השטחים למחבלים ונטילת נשק היא אולי דבר בעייתי. ההתייחסות במערכון הייתה לטעויות שלי לגבי הקמת ממשלת השינוי. יחד עם זאת, יש מאבק אידיאולוגי סמוי שמתנהל מטבע הדברים גם בערוץ 12. אני מקבל את זה באהבה אבל תוהה איפה הייתה הסאטירה הזו על עיתונאים משמאל".

מולי שגב הגיב להאשמות של סגל בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו: "לעיונכם המערכון שהוביל לטנטרום. לא תמצאו בו מילים כמו "ימני" ו"שופר". כן תמצאו בו ביקורת על עיתונאית שנוטה שמאלה, ופרשן שלא מסוגל להתמודד עם טעות וחושב שאנחנו עובדים אצלו".