העונה החדשה של "הכתר" עלתה לנטפליקס רק אתמול וכבר נראה שהיא זוכה לשבחים מכל עבר: החל מהגולשים ששמחים שהסדרה סוף-סוף חזרה למסך ומתרגשים מהצטרפותה לקאסט של הנסיכה דיאנה (אמה קורין), ועד למבקרי הטלוויזיה שמתפעמים מהדרמה המדויקת ומהשחזור המרשים שנעשה לאירועים המשמעותיים במשפחת המלוכה. ולמרות המחמאות האינסופיות שמקבלת העונה, נושא אחד עדיין נשאר שנוי במחלוקת (וגם מהווה ספוילר מסוים): הייצוג הטלוויזיוני של הבולימיה איתה התמודדה הנסיכה.

שאיפתם המרכזית של יוצרי "הכתר" הייתה לספר את סיפורה של המשפחה הידועה באופן הכי כן ורגיש שרק אפשר. המטרה הזו נשארה בתוקף גם לגבי סצנות הבולימיה של הנסיכה: בסצנה אחת, דיאנה נראית כשהיא דוחפת אצבעות לגרונה כדי להיות חולה, בעקבות ויכוח סוער עם הנסיך צ'ארלס. באחרת, היא אוכלת קינוחים כדי שתוכל להקיא לאחר מכן בשירותי הארמון. ברור שאלו תכנים קשים במיוחד, ומאז עלייתה של העונה הצופים כבר החלו לדון בסצנות המדוברות בטוויטר: גולשת אחת כתבה כי "לראות את דיאנה מתמודדת עם בולימיה זה כל כך עצוב". אחרת הביעה את דעתה וכתבה ש"הסצנה בנושא הבולימיה הייתה קשה לצפייה". גולשת נוספת הסבירה כי "הם הציגו את הבולימיה של דיאנה ב"הכתר" בצורה מציאותית מדי (...) אני מרגישה שקיבלתי סטירה לפנים".

בחלק מהפרקים העוסקים בנושא "הכתר" אף מכילה אזהרת צפייה, וזאת בעקבות שידור של תוכן גרפי מהסוג שעלול להוות טריגר בעבור חלק מהצופים. רק שהמעריצים אינם היחידים: מומחים למשפחת המלוכה תוהים גם הם האם "הכתר" יכולה הייתה לטפל בנושא הבולימיה ברגישות רבה יותר. 

בשיחה עם הדיילי מייל הבריטי, הסבירה הסופרת אינגריד סיווארד, שכתבה ספרים רבים על המשפחה, כי "זה היה דבר משמעותי בחייה (של דיאנה), אז אני חושבת שצריך היה לתאר אותו באיזושהי דרך. זה היה בסדר גמור אם היינו רואים אותה מתכופפת לאסלה בלבד, אבל אני לא חושבת שצריך כל כך הרבה פרטים. אני חושבת שאולי זה היה יותר מדי מקושט". מזכיר העיתונות לשעבר של המלכה, דיקי ארביטר, טען כי סדרת הדרמה לא יכולה להתעלם לחלוטין מהבולימיה של דיאנה, והוסיף כי חשוב שהצופים יבינו ש"התסריט הוא פיקטיבי, המילים הן פיקטיביות וחלק מהמעשים הם פיקטיביים".

דיאנה חשפה לראשונה כי היא חולה בבולימיה בשיחה מ-1991 עם הביוגרף אנדרו מורטון. "הבולימיה התחילה שבוע אחרי שהתארסנו", סיפרה בזמנו, "בעלי שם את ידו על המותן שלי ואמר משהו כמו 'אה, את קצת שמנמנה פה, לא?' וזה היה טריגר בעבורי. אני זוכרת את הפעם הראשונה בה גרמתי לעצמי להקיא, הייתי כל כך נלהבת".

בעוד חלק מהצופים מרגישים, כאמור, שהסצנות העוסקות בבולימיה של דיאנה נעשו בצורה גרפית מדי, אחרים טוענים שאותו תיאור מציאותי של הפרעת האכילה נעשה כחלק ממחויבות היוצרים לשחזור מדויק של חיי המשפחה. כמה מהם אף מרגישים כי העיסוק הטלוויזיוני לא רק מתאר בצורה רגישה את סיפורה של דיאנה, אלא גם מאפשר ייצוג אמיתי ורגיש של הפרעות אכילה באופן כללי. גולשת אחת כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "אמה קורין הציגה דיוקן כן של הבולימיה של דיאנה. כמי שסבלה בעבר מהפרעת אכילה, משמעות ההכרה הזו היא גדולה מאוד". 

עוד לפני עליית העונה החדשה, גם קורין עצמה שיתפה את דעתה בנושא, כאשר התראיינה ל-Radio Times וחשפה כי התיאורים הגרפיים של הבולימיה נכתבו בתסריט לבקשתה. "הרגשתי שאם אנחנו מנסים לתאר את הבולימיה בצורה כנה, אנחנו צריכים ממש להראות את זה", סיפרה, "אחרת זה פוגע בכל מי שעבר משהו דומה". במקביל, דובר נטפליקס התייחס גם הוא לסוגיה, ומסר כי "מפיקי הכתר עבדו בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון הצדקה למען חולי בולימיה, כדי להבטיח שהייצוג של המחלה של הנסיכה דיאנה יהיה מדויק להפרעה ויטופל ברגישות. כאשר הצופים יצפו בסדרה בנטפליקס הם יראו אזהרת צפייה בתחילת הפרקים העוסקים בבולימיה, ואלו מספקים פרטים על איך ניתן לפנות לעזרה במידת הצורך".