הדמות הגאה המוצהרת הראשונה של סרטי דיסני מקבלת סדרה משלה: לרגל ציון שלושים שנה לסרט המקורי, בשירות הסטרימינג האמריקאי דיסני פלוס הודיעו כי סדרת ספין-אוף לסרט הלהיט "היפה והחיה" נמצאת בתהליך פיתוח, כשהעלילה תעקוב אחר דמויותיהם של גסטון ולה-פו. האחרון, בגילומו של השחקן ג'וש גאד (שמדבב את אולף מ"פרוזן"), נחשב לדמות הלהטב"קית המוצהרת הראשונה בסרטי האולפנים.

בסרט המצויר משנת 1991 לה-פו שימש בתור הסיידקיק של גסטון, הנבל העיקרי של הסרט. חברו הטוב ביותר הוא לה-פו, אך הוא מתואר כחבר קרוב ותו לא. בגרסת הלייב-אקשן של הסרט משנת 2017 התקדמו השניים שלב ביחסים, ובגרסה המצולמת לה-פו כבר מעיד על כך שהוא מעוניין בגסטון מבחינה רומנטית.

הסדרה החדשה עתידה לכלול שמונה פרקים ותהיה סדרת מוזיקלית, בדומה לסרט שעליו היא מבוססת. היא תהווה למעשה פריקוול, ותתאר את האירועים שקרו כמה שנים לפני עלילות הסרט. מלבד גאד, גם לוק אוונס ("מהיר ועצבני") יחזור לתפקידו בתור גסטון. אל השניים תצטרף גהשחקנית המתחילה בריאנה מידלטון בתפקיד הנשי הראשי, והיא תגלם את אחותו החורגת של לה-פו.

"לכל מי שאי פעם תהה איך בריון כמו גסטון וטיפש כמו לה-פו יכולים להפוך לחברים ושותפים, או למה המכשפה הטילה מראש את הכישוף על הנסיך שהפך לחיה, הסדרה תספק סוף סוף את התשובות... ולעורר הרבה שאלות חדשות", אמר למגזין דדליין נשיא מחלקת הטלוויזיה לילדים ולנוער של דיסני גרי מארש. 

יוצרי הסדרה החדשה הם אדם הורוביץ ואדוארד קיציס, יוצרי "עד עצם היום הזה" ו"אבודים", בשיתוף עם גאד. את הפסקול יכתוב אלן מנקן, המלחין שחתום גם על סרטי "היפה והחיה" ואחד מתוך 16 האנשים היחידים בעולם שזכו בארבעת הפרסים היוקרתיים ביותר בתעשיית התרבות האמריקאית: אמי, גראמי, אוסקר וטוני. הפקת הסדרה תתחיל באביב 2022.