בזמן שמנויי נטפליקס האחרונים עוד משלימים את "ברידג'רטון", עשרות סדרות כבר חולמות על הפיכתן ללהיט הטלוויזיוני הגדול של 2022, אבל אף אחת מהן לא נהנית מנתוני הפתיחה של "בית הדרקון": סדרת הבת המדוברת של "משחקי הכס", שגם אם תהיה יותר דומה ברמתה לעונות האחרונות של המותג המצליח מבית HBO, כנראה עדיין תעורר הייפ לא קטן. אבל זה ש"בית הדרקון" תנסה לשחזר את ההישגים של אחותה הגדולה ממש לא אומר שהיא תימנע מלבצע כמה שינויים משלה.

"בית הדרקון", שאירועיה מתרחשים עשרות שנים לפני אירועי "משחקי הכס", צפויה להתמקד בשושלת טארגאריין, ובאבות אבותיה של דאינריז (אמיליה קלארק). מאט סמית', כוכב "דוקטור הו" ועונותיה הראשונות של "הכתר", יהיה אחד מהשחקנים הראשיים בסדרה, ולצדו אפשר יהיה למצוא גם את פאדי קונסידיין ("היום השלישי") ואת אוליביה קוק - שחקנית בריטית שהשתתפה ב"בייטס מוטל" ולאחרונה גם בסרט "צלילי מטאל". קוק תגלם בסדרה את דמותה של אליסנט הייטאוור, אשתו השנייה של מלך ווסטרוז (קונסידיין), והיא צפויה לשמש כאחת מדמויות המפתח בעלילה המסועפת. רק שלפי קוק, הגורל של דמותה יהיה שונה מזה שהצופים התרגלו לראות עם הדמויות הנשיות ב"משחקי הכס". 

בראיון חדש לטלגרף הבריטי, קוק התייחסה לאחת המחלוקות הגדולות ביותר סביב סדרת האם: האלימות המופרזת כלפי הגיבורות שלה, כזו שאף כללה סצינת אונס קשה לצפייה. לדבריה, "בית הדרקון" תבחר בנתיב אחר לגמרי. "אני לא הייתי מרגישה בנוח לגלם תפקיד שיכלול אלימות גרפית ושערורייתית כלפי נשים בלי שום סיבה, רק בשביל שהם (היוצרים) רוצים שזה יהיה מפתה עבור הצופים", הסבירה קוק, "היה לי מזל וקראתי את התסריט לפני כן, והוא השתנה באופן משמעותי מהעונות הראשונות (של 'משחקי הכס', ר.א)". 

"אני לא חושבת שהם נמצאים במצב בו הם יכניסו משהו מזה שוב", הסבירה קוק על האפשרות שהמשך הסדרה יהפוך להיות אלים יותר כלפי הנשים בה, אבל גם הביעה את חששותיה מתגובת הקהל לסדרה עצמה, נוכח הביקורות הקשות לפרקי הסיום של "משחקי הכס". "אני די לחוצה מהסדרה החדשה", הודתה, "את אף פעם לא תצליחי לרצות את כולם, אז אני פשוט לא עומדת להקשיב לכל הדברים האלה". על פי הדיווחים האחרונים, קוק והיתר צפויים להתחיל לצלם את "בית הדרקון" כבר בשבועות הקרובים, ובזמן שחלף מאז הליהוק שלה השחקנית הספיקה לבצע מטלה חשובה אחת - לצפות בכל הפרקים של "משחקי הכס", דבר שמעולם לא עשתה עד עכשיו.