את זה שאורי גלר מומחה בכיפוף כפיות כולכם כבר יודעים, אבל האם ידעתם שדמות פוקימון נוצרה בהשראת קסמי הכפיות של האמן? כנראה שלא. קיומה של אותה דמות, קדברה שמה, הכעיסה בזמנו את אמן האשליות הישראלי, שטען כי שמו ומראהו של הפוקימון המדובר היו דומים מדי לשמו ומראהו שלו עצמו. מאז, כמובן, הפצת הקלף של קדברה נאסרה, ועכשיו, לאחר סכסוך משפטי בן שני עשורים - גלר אישר לחברת נינטנדו להשתמש שוב בדמותה של קדברה בקלפי פוקימון.

"אני באמת מצטער על מה שעשיתי לפני 20 שנה", צייץ גלר, "ילדים ומבוגרים, אני משחרר את האיסור. עכשיו הכל תלוי בנינטנדו לגבי החזרת קלף 'קדברה' בחזרה. עכשיו! הרבה אנרגיה ואהבה לכולם!". בעוד "קדברה" היא מילה הקשורה לקסם, שמו היפני של אותו פוקימון נכתב בכמה דרכים שונות - 'יונגרר', 'יונגלר' ו'יון גלר' - ולכן גלר טען כי הפוקימון המדובר מהווה גניבה של תדמיתו המקצועית: הדמות של קדברה מחזיקה כפית, התייחסות לכאורה לאשליה המפורסמת ביותר של גלר, שידוע ברחבי העולם בתור מכופף כפיות. 

גלר תבע את נינטנדו אי אז בשנת 2000, כשהחל בהליכים משפטיים בבית משפט פדרלי בלוס אנג'לס נגד החברה בגין שימוש בלתי מורשה בשמו בקלפי פוקימון ובמוצרים נלווים, ואף דרש מהחברה היפנית לשלם לו פיצויים. בזמנו, אמר גלר כי "נינטנדו הפכה אותי לדמות פוקימון מרושעת. נינטנדו גנבה את הזהות שלי באמצעות שמי והחותם שלי". בעוד דמותו של קדברה לא הופיעה במשחקי הקלפים של פוקימון מאז שנת 2003 ועד היום, ההתפתחויות האחרות שלה, אברה ואלקזאם, נושאות גם הן את שמם של קוסמים אמיתיים. אותן דמויות כן הופיעו על קלפים, תוך עקיפת האבולוציה של קדברה. 

בשיחה עם אתר The Gamer, אמר גלר כי "בעקבות כמויות האימיילים העצומות אני עדיין מתחנן בפני נינטנדו שיאפשרו את החזרתה של קדברה/יון גלר (...) שלחתי מכתב ליו"ר נינטנדו שנתן להם אישור להשיק מחדש את הקלף ברחבי העולם". על פי האתר, בקשתו של גלר התקבלה על ידי נציגי החברה, אך עדיין לא ברור אם קדברה אכן יעשה קאמבק. אבל גם למי מכם שמחזיק אצבעות ומאמין שנינטנדו תחזיר לחבורת הפוקימונים את הדמות, זו כנראה לא הולכת להיות משימה פשוטה להשיג את הקלף - שכן הוא ככל הנראה יחשב נדיר במיוחד: הקלף המקורי הודפס ב-1999 ומאז התביעה הדפסתו נעצרה, ולכן עלותו צפויה לזנק כעת ללא פחות מ-350 דולרים לקלף.