הקורונה לא באה טוב לאף אחד, בטח כשמדובר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, אבל נראה שאם יש פרויקט שנפגע יותר מכל האחרים - כנראה מדובר באיחוד של כוכבי "חברים", אירוע שצפוי להגיע אחרי שנים ארוכות של ציפייה ובינתיים רק הולך ומתעכב. שירות הסטרימינג שהאיחוד המדובר היה אמור להשיק, HBO מקס, כבר עלה בלעדיו לפני קרוב לשנה, ולמעט הידיעה כי כל אחד מהשחקנים יקבל שני מיליון דולר על הצילומים, רוב הכותרות סביב המשדר עסקו בעיקר בדחיות הרבות שלו.

בזמן שהמעריצים, כך נראה, ממשיכים לחכות בציפייה לאיחוד, נדמה שכוכבי "חברים" דווקא לא מתרגשים ממנו באותה מידה - אחרת איך תסבירו את העובדה שהם אפילו לא יודעים כמה מפרטי מפתח על האירוע? השבוע, בראיון לתכנית הרדיו של המגיש אנדי כהן, השחקן דיוויד שווימר (רוס) נשאל על האיחוד המדובר, ועל אחת התעלומות הכי גדולות לגביו: מי ינחה את המפגש בין הכוכבים. כשנשאל האם מדובר באלן דג'נרס, ששמה נקשר בעבר לפרויקט, שווימר השיב בשלילה - והודה כי הוא מעולם לא טרח לבדוק מי יהיה זה שיוביל את המשדר.

"אתה יודע, אני לא בטוח שאני יכול להגיד (מי ינחה את האיחוד, ר.א)", הסביר שווימר לכהן, "הייתי צריך לברר את זה. זו לא אלן, זה לא בילי קריסטל. אני יכול להגיד לך מי זה לא יהיה". בגזרת הדברים שדווקא כן ידועים לו, שווימר נידב עוד קצת מידע בנוגע לתזמון של האיחוד - שנכון לשלב זה טרם זכה לתאריך יציאה מעודכן. "למעשה, בעוד קצת יותר מחודש אני נוסע ללוס אנג'לס", סיפר, "אז כן, סוף סוף הבנו איך לצלם את זה באופן בטוח. אנחנו הולכים לצלם חלק מזה בחוץ, בגלל נהלי בטיחות". 

אם כך, זה מה שידוע בינתיים על האיחוד שכולם מצפים לו כבר קרוב לשני עשורים: יהיה לו מנחה (אבל לא ברור מי), הוא יצטלם במהלך החודש הבא (בכפוף לשינויים), הוא לא יכיל סצינות מתוסרטות (אלא שיחה של השחקנים והיוצרים), נהלי הקורונה יאכפו בו בחומרה וכן, כל אחד מהמשתתפים גם ישלשל לכיסו סכום מכובד. בפעם הקודמת שמישהו מחברי הקאסט סיפק מידע על האיחוד זו הייתה ליסה קודרו, שסיפרה כי חלקים מסוימים בהשתתפותה כבר צולמו"צילמתי לזה משהו מראש, אז אנחנו בהחלט עושים את זה", הסבירה בראיון מלפני חודשיים, "זה מפגש שלנו ביחד, מה שלא קורה הרבה, ולא קרה מול קהל מאז 2004, כשסיימנו".