"גמביט המלכה" של נטפליקס הצליחה להפוך לאחת הסדרות המוערכות והמדוברות ביותר של השנה. סיפורה של בת' הרמון (אניה טיילור-ג'וי), הנחושה להפוך לאלופת שחמט למרות נסיבות חייה הלא פשוטות וההתמכרות אליה היא נקלעת, שבה את ליבם של מיליוני צופים ברחבי העולם. למרבה הצער, עונה שנייה לא נראית באופק, למרות כמיהת המעריצים - שכן "גמביט", למי שלא ידע, מבוססת על ספר, שעלילת הסדרה מכסה את כל עלילתו - ומפיק בכיר בסדרה אף חשף בעבר כי "הסצינה האחרונה מרגישה כמו נקודה יפה לסיים איתה את הסדרה".

חדשות מבאסות, אין ספק. אבל הקריירה של טיילור-ג'וי רק מתחילה להמריא ונראה כי השחקנית בהחלט כאן בשביל להישאר. אז אם אתם כמהים לראות אותה מככבת בעוד דרמה תקופתית ואסתטית למדי - הבשורה החדשה הזו כנראה תשמח אתכם: לפי סקוט פרנק, יוצר הסדרה, הוא וטיילור-ג'וי ימשיכו לתחזק את שיתוף הפעולה הפורה ביניהם ויתאחדו לסרט חדש.

בראיון חדש לפודקאסט "The Watch", פרנק חשף כי הוא נמצא עמוק בתוך תהליך יצירת הסרט - המהווה אדפטציה לנובלה של ולדימיר נבוקוב מ-1932, "צחוק באפלה". על פי פרנק, הוא כבר "מת" להביא את הסיפור הזה למסך. "אני הולך לעשות את זה עם אניה", הסביר, "אני הולך לעשות את זה בסגנון פילם נואר. הספר עוסק יותר באמנות ובציורים; אני הולך להפוך את זה ליותר 'סרט בתוך סרט'. זה באמת מותחן מלוכלך ונהדר. אני מקווה לעשות את זה עם כל החבר'ה שעשיתי איתם את 'גמביט המלכה'". 

עבור מי שלא קרא את "צחוק באפלה", הנובלה המדוברת עוסקת בסיפור אהבה לא שגרתי בעולם הקולנוע הברלינאי, המתרחש בשנות ה-30 של המאה ה-19. היא מגוללת את סיפורו של אלברט אלבינוס, מבקר אמנות בגיל העמידה שמתאהב עד מעל הראש במרגו, נערה בת 17. מערכת היחסים בין השניים פורחת ומלבלבת, ומרגו מנצלת את הידע ואת הקשרים של אלברט האריסטוקרט כדי להגשים את החלום הגדול שלה - להיות כוכבת קולנוע. לא יודעים מה איתכם, אבל אנחנו כבר לא יכולים לחכות לראות את טיילור-ג'וי נכנסת לנעליה של הצעירה השאפתנית.