זעקתן של משפחות רבות לא מרפות מאיתנו בימים האחרונים. סיפורים שוברי לב על יקיריהם שגם היום, שבוע מאז אירועי התופת של השבת שעברה, נעדרים או נמצאים בשבי חמאס ברצועה. בחלק מהמקרים, המשפחות מגלות כי נחטפו דרך סרטונים ברשתות החברתיות או תיעוד אחר. 

רבות ורבים כואבות כאב לו שותפים רבים מהמדינה, ואחת מהן היא שלי שם טוב, אימו של עומר. בנה נעדר, וככל הנראה נחטף לרצועת עזה ממסיבת הטבע. ההורים נחשפו לתיעוד שלו ברצועה. "יש זמן לכעוס ולהאשים, אבל כל מה שאנחנו כמשפחות צריכים עכשיו זה את החיבוק", אמרה באולפן החדשות של ערוץ 13. האמירה החדה והמרגשת הובילה את המנחה הילה קורח לקום מכסאה ולחבק את שם טוב במשך שניות ארוכות.

הבוקר (שבת), בהפגנה הקוראת להחזיר את החטופים שהתקיימה בתל אביב, אמרה: "כולנו אחים, לכל אחד יש בן משפחה או חבר, זה נגע בכולנו. אני רוצה שנזעק יחד שיחזירו את הילדים הביתה כמה שיותר מהר. הבן שלי חטוף בידי חמאס, והמטרה שלנו פה זה להיות מאוחדים. אין פה קשר לדברים פוליטיים, אנחנו עם אחד. בבקשה שנהיה ביחד, נהיה כוח ונחזיר את האהובים שלנו הביתה. אין פה שמאל או ימין, מה זה משנה הדעה הפוליטית. אחר כך נתעסק בכעס, עכשיו אני מפנה את כל האנרגיה להחזיר את עומר וכל החטופים הביתה בשלום. אין לנו זמן לריב עכשיו או לשום דבר אחר, רק להיות ביחד. צריך לחבק ולהיות אחד עבור השנייה, זה לא הזמן לריב. הזמן הוא לזעוק את זעקת המשפחות האלה. מספיק עם ההאשמות, בבקשה מספיק", אמרה בדמעות.