במשך שנים רבות היקום הקולנועי של מארוול הואשם ב"קוויר קודינג", שיטת פעולה בה דמויות מוצגות עם מאפיינים סטריאוטיפים של להטב"קים, אבל זהותם המינית והמגדרית לא זוכה ליחס ברור. אלזה מ"פרוזן", לדוגמה, היא דוגמה קלאסית ל"קוויר קודינג". ההאשמה העיקרית כלפי מארוול ודיסני הייתה שהמאפיינים הקוויריים לרוב הוצמדו לנבלים, ונראה שבשנים האחרונות נעשה מאמץ אמיתי לתקן את מגוון הייצוגים, קודם כל בספרי הקומיקס ועכשיו - גם על המסך עצמו?

בספרי הקומיקס עצמו ישנן דמויות כמו ולקיריה הביסקסואלית (שמגולמת על המסך על ידי טסה תומפסון), מלכת הדראג שייד ואפילו סירה, הדמות הטרנסית הראשונה של מארוול. עכשיו מסתמן ש"לוקי", הסדרה החדשה של דיסני פלוס שמתמקדת בדמות המפורסמת, מתחילה לקיים את מה שכבר הובטח - ממש כמו בקומיקס, לוקי יוצג כנזיל מגדרית.

בשנה שעברה כבר דווח שהדמות של לוקי על המסך תהיה ביסקסואלית, וגם שהסדרה תכלול את דמותה של סירה הטרנסג'נדרית. בינתיים, הקהל מסתפק בטיזר ששוחרר לסדרה שבו מופיעים מסמכים שעוסקים בלוקי ובהם תחת הקטגוריה "מגדר" לא כתוב זכר או נקבה, אלא "נזיל". 

הנזילות המגדרית הזאת, אגב, קשורה לא מעט בכך שללוקי יש את היכולת לשנות צורה, ובקומיקס הוא לבש לא פעם צורה של אישה ואף עבר לידה. "זה תמיד היה חלק מהמיתולוגיה של הדמות", אמר טום הידלסטון שמככב בסדרה בראיון חדש לרויטרס. "ללוקי תמיד הייתה זהות מאוד נרחבת, הוא תמיד היה דמות שאי אפשר לשים בקופסאות, והייתי מאוד מרוצה שאנחנו יכולים לעסוק בזה בסדרה".

"לוקי נזיל מגדרית במיתולוגיה ובקומיקס, אז זה הרגיש כמו דבר חשוב לעשות, לוודא שזה בקאנון", אמרה בשבוע שעבר קייט הרון, שביימה את הסדרה, ומייקל וולדרון, שמשמש כתסריטאי ראשי, הוסיף על ההחלטה: "אני יודע כמה אנשים מזדהים עם לוקי ספציפית ונרגשים לקראת ייצוג כזה, בעיקר עם הדמות הזאת. עבדנו על זה מאוד קשה".