עבור צופים רבים, השחקן השוודי מקס פון סידוב מוכר מתפקידו כעורב בעל שלוש העיניים מ"משחקי הכס", אך קריירת המשחק של השחקן השוודי - שהלך לעולמו בגיל 90 - מתפרשת על פני יותר מ-50 שנים. פון סידוב נולד בעיר לונד בשוודיה, ונדבק בחיידק הבמה בבית הספר היסודי, והשתתף בהפקות של להקת תאטרון מקומית. הוא עבר לעיר מאלמו בשנות ה-50, ושם פגש את הבמאי אינגמר ברגמן, איתו שיתף פעולה בתטארון ובקולנוע. פון סידוב שיחק בכמה מסרטיו הנודעים ביותר של ברגמן, בהם "החותם השביעי" (בו גילם את האביר), "תותי פרא" ו"מעיין הבתולים".

בשנות ה-60 החל פון סידוב לחלק את חייו בין אירופה וארצות הברית. גם בארה"ב המשיך לעבוד עם כמה מהבמאים המוערכים ביותר של התקופה, ושיחק בסרטים של ג'ון יוסטון ויאן טרואל, ואף כיכב במספר שוברי קופות בהם "מגרש השדים" ו"שלושת ימי הקונדור" בשנות ה-70. בשנות ה-80 שיחק גם בסרטים "חנה ואחיותיה" של וודי אלן, "חולית" של דיוויד לינץ', גילם את התפקיד הראשי בהפקה השוודית-דנית "פלה הכובש" - תפקיד שזיכה אותו במועמדות לפרס אוסקר לשחקן הראשי הטוב ביותר. פון סידוב המשיך לשחק עד שנותיו האחרונות, ובין התפקידים הבולטים הנוספים שלו נמנים הסרטים "שלג נופל על ארזים" מ-2002 ואפילו שובר הקופות קליל הדעת "שעת שיא 3". הוא השתתף במספר פרקים של הדרמה ההיסטורית "שושלת טיודור" וזכה לעדנה בשנים האחרונות הודות לתפקידו בעונה השישית של "משחקי הכס". בסדרה הפופולרית של HBO, גילם פון סידוב את דמותו החידתית של העורב בעל שלוש העיניים, בעל היכולת לראות את כל שהתרחש ביבשת ווסטרוז לתולדותיה.

משפחתו של פון סידוב ובת זוגו, קתרין ברלט, האם אלה שבישרו לכלי התקשורת על מותו של השחקן, וכתבו: "בלב שבור וצער אינסופי שמסבים לנו כאב רב, אנחנו מכריזים על פטירתו של מקס פון סידוב ב-8 במרץ 2020".