פליסיטי הופמן הולכת לכלא: השחקנית, המוכרת בעיקר מתפקידה כלינט בעקרות בית נואשות, תרצה זמן מאסר בפועל כתוצאה מעסקת טיעון שקיבלה בגין מעורבותה בפרשת שוחד הקבלה לאוניברסיטה בהוליווד שנחשפה לפני כחצי שנה. לפי העסקה, הופמן הודתה ששילמה אלפי דולרים על מנת לזייף את מסמכי הקבלה של בתה לאוניברסיטה יוקרתית, ולהעמיד פנים שהיא ספורטאית. כתוצאה מכך נשלחה הופמן ל-14 ימים בכלא, ובנוסף נגזרו עליה קנס של 30 אלף דולר ו-250 שעות של שירות קהילתי.

הופמן הופיעה ביום שישי האחרון בבית המשפט בבוסטון לצד בן זוגה, ווילאם ה. מייסי, ואף שחררה הצהרה לתקשורת זמן קצר לאחר מכן. "הפרתי את החוק", כתבה, "הודיתי בכך והודיתי באשמה עבור הפשע הזה. אין תירוצים או הצדקות לפעולות שלי, ואני רוצה להתנצל שוב בפני הבת שלי, בן זוגי, סטודנטים שעובדים קשה כל יום כדי להתקבל לאוניברסיטה ובפניו הוריהם שמקריבים המון כדי לתמוך בהם".

"אני יכולה להבטיח לכם שבחודשים והשנים הבאות אנסה לחיות חיים יותר כנים, לשמש מודל לחיקוי טוב יותר עבור בנותיי ומשפחתי, ולתרום מזמני ומרצי לכל מקום שצריך אותי. אני מקווה שמשפחתי, חבריי והקהילה שלי תסלח לי". הופמן אף התנצלה במהלך המשפט בפני השופט: "אני מבקשת ממך סליחה", אמרה, "אני מתביישת עמוקות במה שעשיתי, ובסופו של יום זו הייתה בחירה שלי, והייתי יכולה לומר 'לא'".

הסלבריטאית השנייה המעורבת בפרשה, לורי לוקלין (צער גידול בנות), בחרה שלא לקחת את עסקת הטיעון ולהיאבק על חפותה. מקורבים אליה טוענים כי היא מן הסתם מודעת לגזר הדין שהוטל על הופמן ומעכלת מה המשמעות שלו עבורה. אם תורשע, לוקלין יכולה להישלח לעד 40 שנות מאסר.

"הצעד היחיד שלה הוא לקחת את זה לבית המשפט ולנסות להוכיח שהיא לא אשמה", אמר מקורב לשחקנית, "אבל ברור לה שאם היא תימצא אשמה היא תלך לכלא. גם אם תוצע לה עסקה נוספת, מה שסביר שלא יקרה, היא תלך לכלא. לורי היא אישה חכמה, היא מבינה את זה. היא מפוחדת ומדוכאת, אבל נחושה להיות חזקה ולהילחם בזה. היא תעשה מה שצריך כדי להגן על עצמה ועל משפחתה, ולהמשיך לנוע קדימה הכי טוב שהיא יכולה. אבל עכשיו קצת יותר ברור לה מה הולך לקרות".

השחקן והזמר ג'ון לג'נד, לעומת זאת, פחות מבין למה זה קורה: בשורה של ציוצים בסוף השבוע הוא הביע את תמיכתו בהופמן וביקש להקל עליה את גזר הדין. "אני מבין למה כולם כועסים כשאדם עשיר מקבל זמן מאסר קצר ואדם עני ממוצא שאינו לבן מקבל זמן ארוך יותר, אבל התשובה היא לא שהעשיר יקבל יותר, אלא ששניהם יקבלו פחות, או אפילו לא בכלל", כתב בטוויטר. "אנחנו צריכים לאזן את זה כלפי מטה ולא מעלה. בתי כלא ובתי מאסר הם לא התשובה לכל דבר רע שמישהו עושה, אבל אנחנו משתמשים בהם כדי לתקן כמעט כל עוולה חברתית. זה מטורף לכלוא אישה ל-5 שנים משום ששלחה את הילדה שלה לבית ספר במחוז הלא נכון. ליטרלי כל מי שמעורב בהחלטה הזו צריך להתבייש בעצמו. גזר הדין שלה לא צריך להיות פחות שנים, הוא צריך להיות אפס שנים".

"אף אחד מהקהילה שלנו לא ירוויח מכך ששחקנית תבלה שבועיים במאסר כי רימתה בקבלה לאוניברסיטה", המשיך, "אנחנו לא צריכים לכלוא אנשים עקבם שום דבר שקשור לכך".