סוחרי סמים בטלגרם ובאינסטגרם החליטו להשתמש בדמותם של כוכבי סדרת הטלוויזיה המצליחה "בני אור", שמשודרת ב-yes ופופולרית במיוחד בקרב בני נוער, כדי למכור סמים קשים לצעירים ולפתות אותם לקנות את הסם במחיר זול.

במודעות הפרסום, שמופצות בקבוצת טלגרם ייעודית, התנוססו לצד תמונות כוכבי הסדרה גם מחירי הסמים והסוגים שהוצעו למכירה. בקמפיין החדש המוכרים מציעים בקבוק קטן של קטמין (סם אונס) בסוג הודי וגרמני ב-400 ש"ח, שני בקבוקים ב-750 ש"ח ושלושה במחיר מבצע 1,000 ש"ח. בנוסף, הם מציעים למכירה גם חמישה גרם חשיש במחיר של 200 ש"ח ו20 גרם מריחואנה משובחת עבור 1,300 ש"ח, ומבטיחים משלוחים לכל הארץ.

המוכרים, שקראו לקבוצת הטלגרם "בני אור קהילה ראשית" החלו לפעול לפני כשבוע, ומבטיחים מתנה לכל משתמש שיביא שלושה מחבריו: חצי גרם קוקאין בשווי של 350 גרם. לכל אלה מצטרפים עוד שלל סמים קשים שמוצעים למכירה, בהם דוסה, קוקאין, פטריות הזיה וסמים פסיכדליים.

"רצינו למשוך את הקהל הצעיר לקנות אצלנו, אז החלטנו ללכת על הסדרה 'בני אור' שזוכה להצלחה ולגרום להם לבוא אלינו ולא לקנות מהמתחרים", הסביר בשיחה עם tvbee אחד מהסוחרים בקבוצה. לשאלה האם הוא אינו חושש שייתפס על ידי המשטרה ושיוצרי הסדרה יתבעו אותו על כך השיב: "שינסו לתפוס אותנו. בהצלחה. מותר לי לעשות איזה שימוש שאני רוצה בתמונות של האנשים מהסדרה. אנחנו לא פוחדים מאף אחד. שיגידו תודה שאנחנו עושים להם פרסום". 

במקביל, קצין משטרה טוען כי הסדרה המדוברת הפכה להשראה בקרב בני נוער, המאמצים דפוסי התנהגות אלימים או רצון להידמות לגיבורים המככבים בה. "אני לא מתפלא שסוחרי סמים משתמשים בסדרה ובכוכביה למכור סמים", אמר הקצין, "אנחנו עוקבים אחר פעילות הקבוצה ונגיע לחברים שלה. אני לא אחשוף את הפעילות שאנחנו עושים".