אפילו מי שלא מכיר לעומק את "המשרד" יודע בדיוק מי זה מייקל סקוט, הודות לעשרות (אם לא מאות) גיפים וממים הנושאים את תמונתו שמסתובבים ברחבי האינטרנט גם שנים לאחר שדמותו ירדה מהמסך. גם אלה שצפו בתשע עונותיה של "המשרד" בדרך כלל בוחר להתמקד במייקל ובשאר הדמויות הראשיות שלה, אבל אחת הגדולות של הסיטקום האהוב הייתה דמויות המשנה המקוריות והמשעשעות שלו. בעוד חלקן זכו לאהדה דווקא מתוך היותן אנדר-רייטד בעיני רבים - דוגמת קווין וסטנלי - דמות אחת נדחקה לפינה ולא זכתה להיות מדוברת כמו חבריה בדאנדר מיפלין. מדובר, כמובן, במרדית' פאלמר, רואת החשבון אדומת השיער.

בפרקים הראשונים אנחנו עדיין לא יודעים הרבה על מרדית', והיא לחלוטין נבלעת ברקע הטיפוסים האחרים של המשרד - רק בהמשך הסדרה היא מתגלה, כידוע, כאלכוהוליסטית שמחפשת תירוצים לשתות בכל הזדמנות וצמאה לחוויות מיניות שונות ומשונות. ביום שני האחרון, קייט פלאנרי, שמגלמת את מרדית', הגיעה לראיון בתוכנית האירוח של סת' מאיירס, לשיחה על הסיטקום האהוב בהשתתפותה ועל הדמות האפלה ההיא, וציינה כי בשלביה המוקדמים של הסדרה הכותבים עדיין ניסו לפענח את הדמות. "לא היה לי מושג שהיא תהפוך לשיכורה או לחרמנית. אבל אבא שלי היה הבעלים של טברנה במשך שנים, אז התחשק לי לשחק אלכוהוליסטית".

עם העונה השנייה הגיעה חשיפת בעיית האלכוהול של מרדית', ומיטיבי הלכת בוודאי זוכרים שזה קרה בחגיגת חג המולד, בפרק הזכור במהלכו מרדית' נרגשת במיוחד כשמייקל מביא משקאות אלכוהוליים למסיבת החג, והערב נגמר כשהיא שיכורה ומתפשטת מולו במשרד. אבל עכשיו, מתברר כי הגילוי הזה אמור היה להגיע בצורה אחרת לחלוטין: סצנה אחרת בה היא מספרת לצוות על הרגליה המפוקפקים צולמה עוד קודם לכן - ונגנזה: "אני זוכרת את הפרק הראשון של ליל כל הקדושים בעונה השנייה, אז היה לי את המונולוג הראשון שלי על היותי אלכוהוליסטית, ואני מניחה שהוא היה אפל מדי, עד כדי כך שהרשת החליטה לא להשתמש בו. אז היינו צריכים לחכות עד הפרק של חג המולד כדי לגלות שמרדית' הייתה שיכורה". 

אולי לא הקדשתם לזה יותר מדי מחשבה לאורך השנים, אבל הדמות של מרדית' היא בסך הכל די אומללה, עד כדי כך שהיא נכנסה למערכת יחסים לא הולמת במסגרתה היא שכבה עם גבר בתמורה לקופונים למסעדת סטייקים (ולא הבינה למה זה שגוי לחלוטין). לצד הצורך התמידי במין ואלכוהול וכישורי האימהות המוטלים בספק, למרדית' יש גם מזל רע במיוחד - חלקכם אולי יזכרו את הפרק בו עטלף פולש למשרד, וכחלק מניסיונתיו של דוויט להשתלט עליו הוא כולא אותו בשקית יחד עם ראשה של מרדית'. 

זה לא נגמר כאן. בפרק מהעונה הרביעית, מייקל דורס את מרדית' בטעות, והיא מובהלת לבית החולים, שם מתברר כי היא לא רק פצועה אלא גם נשאית של כלבת. תקרית מצערת, אין ספק, אבל תופתעו לדעת שאפילו למקרה מזעזע שכזה היה אמור להיות טוויסט מדכא אף יותר: מפיק בכיר ב"המשרד", גרג דניאלס, אמר בעבר להפינגטון פוסט כי במקור, מייקל היה אמור לדרוס את מרדית' בכונה תחילה. "בשלב מסוים, הכותבים העלו את הרעיון לפיו מייקל דורס את מרדית' בחניון, ודורס אותה שוב כדי 'לסיים את העבודה', שזה סיפור נורא ואיום", סיפר, "הייתי צריך לשים לזה סוף".