אם חשבנו שכבר שמענו וראינו הכל אחרי מאות המתלוננות על הארווי ויינשטיין, גם התיק נגד הבמאי ג'יימס טובאק רק הולך וגדל, ואחרי שג'וליאן מור, רייצ'ל מקאדמס וסלמה בלייר שיתפו את סיפור ההטרדה הקשה שעברו על ידו - גם כוכבת "האנטומיה של גריי", קתרינה סקורסון חושפת כי עברה חוויה דומה.

סקורסון, המגלמת את אמיליה שפרד כבר מספר עונות (ובעונה הנוכחית אף זוכה לקו עלילה משמעותי ומרכזי), החליטה להשמיע את קולה, לאחר שקראה את הראיון שנתן למגזין ה"רולינג סטון", ובו טען כי לא יכול היה לבצע את המעשים המיוחסים לו בעקבות מצבו הבריאותי. 

"בתגובה להכחשה הגסה של ג'יימס טובאק ב'רולינג סטון', אני מרגישה שאני חייבת לחזק את סיפורי הנשים הללו. אני רוצה שיהיה ברור כי המנהל הטורף עליו כתבתי לפני כמה ימים במאמר, היה ג'יימס טובאק", כתבה בפוסט שהעלתה לעמוד האינסטגרם שלה, והתייחסה למאמר שפרסמה ומפרט את ההטרדות המיניות שחוותה במהלך השנים. במאמרה היא לא פירסמה את שם הבמאי, שניסה לכפות עליה סיטואציות מיניות ללא רצונה במהלך אודישן, אך כעת היא בוחרת לחשוף הכל.

In response to James Toback’s crass denial in Rolling Stone, I feel I must corroborate the stories of these women. I want to be clear that the predatory director I wrote about in the article I posted a few days back, was James Toback. The article was written 17 years ago. Many industry people knew about it and encouraged me to stay silent. I didn’t, and it directly affected my career. I stand with all the women who were brave enough to tell their stories. I also stand with all the women who don’t feel that they can speak up, even now. Let’s shine light into all the darkest corners. #metoo @rollingstone @hillelaron

A post shared by Caterina Scorsone (@caterinascorsone) on

"המאמר נכתב לפני 17 שנה. הרבה אנשים מהתעשייה ידעו על זה ועודדו אותי לשמור על שקט. לא עשיתי את זה, וזה השפיע ישירות על הקריירה שלי. אני עומדת לצד כל הנשים שהיו אמיצות מספיק לספר את סיפוריהן. אני גם עומדת לצד כל אנשים שלא הרגישו כי הן יכולות לדבר, אפילו עכשיו. בואו נשפוך אור בכל המקומות החשוכים", כתבה והוסיפה את ההאשטג הוויראלי שמסמל בחודש האחרון את המאבק בהטרדות מיניות - "גם אני". 

במאמר המדובר היא מספרת על התקרית: "הוא אמר לי שאני מודחקת, ושאם הייתי שחקנית כמו חצי מהשמות איתם הוא ציין שעבד, הייתי מוכנה לבטוח בו ופשוט 'לעשות את זה'". אחרי שסירבה לנסיונותיו, היא הפסידה את התפקיד ולבסוף גם עזבה את התחום, מתוך תסכול לשתיקה שסובבת סביב הנושא הזה. לשמחתנו הרבה, סקורסון חזרה אליו לבסוף ונכנסה לחיינו בתפקיד ד"ר שפרד, אחותו של דרק (עליו השלום) ואשתו של אוון.

I wrote this article 17 years ago. I was a teenager. After it was published, I quit the business in reaction to the veil of silence surrounding this issue. I eventually returned to acting as an adult, supported by show runners like Shonda Rhimes. She is an example of the good side of this industry. These examples exist. Let’s be done with the other kind. #metoo

A post shared by Caterina Scorsone (@caterinascorsone) on

כעת רק נותר לקוות שבמידה וכל התלונות נגד טובאק יתגלו כנכונות - מעל ל-300, נכון לעכשיו - יהיו צפויות לו שנים ארוכות מאוד במאסר.

TVbee בפייסבוק