בחודש נובמבר האחרון, זמן קצר לאחר צילומי החידוש לשעשועון המכשולים "ווייפאאוט" - שצפוי לחזור בקרוב למסך לאחר הפסקה של שבע שנים - הפקת התכנית נאלצה להתמודד עם אסון על סט הצילומים. אחד ממתמודדי התכנית, מייקל פרדס בן ה-38, נזקק לטיפול רפואי לאחר שנפל באחד המכשולים ולבסוף אף מצא את מותו. מעט מאוד היה ידוע באותה העת על התקרית, אך דו"ח חדש מטעם חוקר מקרי המוות של מחוז לוס אנג'לס שופך עוד אור על הטרגדיה.

לפי הדו"ח החדש, פרדס סבל מאובדן הכרה לאחר שהשלים בהצלחה את שני המכשולים הראשונים במסלול, אך נפל במכשול השלישי. הוא התקשה לשחות לקצה הבריכה כדי לפנות את המקום למתמודד הבא, והפקת התכנית נאלצה למשות אותו מהמים בכוח. הוא הורם לתוך כיסא גלגלים, ותוך זמן קצר איבד את ההכרה. לאחר שניסיונות לטפל בו על הסט לא צלחו, פרדס פונה לבית החולים - שם נקבע מותו ביום למחרת. הדו"ח מציין כי סיבת מותו של פרדס הייתה התקף לב, וכי הוא סבל ממחלת לב כלילית (קורונארית) מבלי לדעת על כך. 

מתוך "ווייפאאוט" (צילום: Endemol Shine Group)
חוזרת למסך אחרי שנים. מתוך העונות המוקדמות של "ווייפאאוט" | צילום: Endemol Shine Group

בנוסף לכל אותם פרטים, הדו"ח מציין כי פרדס צרך כמות מסוימת של אבקת חלבון בבוקר הצילומים - אך לא מצביע על קשר כלשהו למותו. לפי ארוסתו של המתמודד, הוא לא סבל מתופעות לוואי כלשהן לאחר נטילת התוסף, ולא התלונן על כאבי ראש או בעיות אחרות טרם עלייתו למסלול. למעשה, פרדס וארוסתו, רוזאן דה רוזה, אף התפרנסו ממכירת אותם תוספי תזונה, אותם הוא נהג לצרוך באופן קבוע. 

ארוסתו של פרדס, שההשתתפה גם היא ב"ווייפאאוט", סיפרה כי הוא נהג להתאמן שעתיים ביום, חמישה ביום בשבוע, במסגרת ההכנות המשותפת לתכנית. המשתתפים, יש לציין, עוברים בדיקות רפואיות קפדניות לאחר הרשמתם לתכנית - כולל בדיקת קורונה - ואלו של פרדס וארוסתו לא הצביעו על סכנה כלשהי עבור מי מהם. רשת TBS האמריקאית, שם צפויה לעלות הגרסה המחודשת של התכנית, מסרה לאחר האירוע כי "אנחנו הרוסים לשמוע על מותו, ושולחים את הסימפטיה העמוקה שלנו אל המשפחה".