השחקנית הארגנטינאית סוזנה אורטיז הלכה לעולמה בסוף השבוע שעבר בגיל 72, לאחר שאושפזה לפני כשלושה חודשים עקב מאבק ממושך במחלה סופנית - כך דיווחו עיתוני הבידור בארגנטינה. איגוד השחקנים הארגנטינאי אישר את העובדה הזו ואף פרסם ציוץ רשמי המביע צער ותנחומים, בה נכתב "אנו מצטערים להודיעה על מותה של השחקנית סוזנה אורטיז, שלה קריירה נרחבת ומרשימה בקולנוע, בתיאטרון ובטלוויזיה. בשנת 2009 חלק לה ארגון השחקנים כבוד בדמות פרס פודסטה עבור מפעל חיים".

אורטיז ככל הנראה מתה ביום הולדתה, שכן שעות ספורות לפני פרסום הידיעה פרסם בנה - השחקן אלחו אורטיז - פוסט עם תמונתה אשר מברך אותה ליום הולדתה, אך מודיע למעריציה שמצבה אינו בטוב. אורטיז הבן תקף בפוסט שלו את שירותי הרפואה בארגנטינה, ואף נפרד מאמו במובן מסוים. "היום הוא יום הולדתה של סוזנה אורטיז, ואני לא יודע אם היא מאושרת או לא", כתב. "היא מאושפזת כבר שלושה וחצי חודשים, ואולי היא הייתה יכולה לסבול פחות לולא חוסר האחריות של חלק מרופאיה והעובדים הסוציאליים. לקראת סוף חייה היא רגועה וסוף סוף מטופלת כמו שצריך, ואם יש משהו אחד שאפשר לאחל לה ליום הולדתה זה שהיא תעזוב את העולם בשלווה וברוגע. יום הולדת 72 שמח, אמא".

אורטיז הייתה מפורסמת בעיקר בשל תפקידה כמטילדה, המנהלת המרושעת של בית היתומים בסדרה "קטנטנות" בין השנים 1995 ל-1996, בה שיחקה יחד עם בנה. בין יתר שיחקה בשלל סדרות ארגנטינאיות אחרות כמו "רוצחים קטנים", "אומרים שאנחנו אוהבים זה את זה" ובסרטים "השיר של בואנוס איירס" ו"העולם שהמצאנו". הצופה הישראלי יזהה אותה גם כסנדרה מטלנובלת הנוער המוזיקלית "המורדים", ששודרה בהצלחה בישראל בעשור הראשון של המאה ה-21.

לא מעט ממעריציה ואנשים שזוכרים אותה מילדותם חלקו לה כבוד אחרון בטוויטר. בציוצי הפרידה ממנה נכתב "סוזנה אורטיז לנצח, נוחי על משכבך בשלום", "לא רציתי להתעלם מכך שסוזנה אורטיז מתה וכך גם חלק מהילדות שלי", "הגיע לה ללכת לעולמה כאשר שורה של אנשים עומדים ומצדיעים, משום שהיא לא הייתה רק שחקנית נהדרת אלא גם אדם נהדר", ו-"תודה על הכל סוזנה, כולנו אסירי תודה שפגשנו אדם כל כך מוכשר ומבריק כמו סוזנה".

View this post on Instagram

GRACIAS POR TODO SUSANA ORTIZ ✨ Les dejo esa fotito del cumple de Camila en 2009, en las grabaciones de atracciónx4. Susana estaba más una vez presente en la vida de Cami. Nuestros sentimientos para la familia, amigos, fans y nuestro eterno agradecimiento por conocer una persona tan talentosa y brillante como Susana. Misión cumplida! ♥ La actriz Susana Ortíz murió en este jueves, justo en el día en que cumplía 72 años . Así lo comunicó la Asociación Argentina de Actores, apenas unas horas después de que su hijo, Alejo, diera a conocer que se encontraba internada desde hacía más de tres meses. #camilabordonaba #susanaortiz #lissmor #chiquititas #siemprechiquititas #eltrece #telefe #sandrafernandes #chiquititasargentina #atraccionx4 #backstage #rebeldeway #erreway #bycrismorena #qepd

A post shared by CAMILA BORDONABA BR (@bordonababr) on