לא מזמן פורסם כי נטפליקס עובדים על פיצ'ר חדש שנקרא "אוספים", שיכיל פלייליסטים שנוצרו על ידי אנשים בשר ודם, במקום לסמוך רק על האלגוריתם של פלטפורמת הסטרימינג, שמשקלל את ההמלצות על בסיס ז'אנרים, ופחות על בסיס איכות או טעם. עד שזה יקרה, נטפליקס עובדת על עוד כמה שדרוגים, לקראת מלחמת הסטרימינג והאיומים שמסביב, עם שירותים כמו קוויבי, דיסני פלוס, פיקוק ואחרים המאיימים להדיח אותה ממקומה על כס המלכות של הבינג'.

בסוף 2019 נטפליקס פרסמה רשימות של הסדרות הפופולריות ביותר בה לפי מדינות, והשבוע היא עלתה שלב, והודיעה כי היא מוסיפה אופציה של רשימות "טופ 10" יומיות - בהן כל משתמש יוכל לבדוק מה הם 10 התכנים הכי נצפים ביותר במדינה שלו ב-24 השעות האחרונות. עד כה השירות היה קיים רק באנגליה ובמקסיקו, ועכשיו הוא מתרחב לשאר העולם, כולל ישראל, בה נחנך הפיצ'ר אתמול. אם תציצו בעמוד הבית של נטפליקס תוכלו כבר לראות שהיום במקום הראשון נמצאת "נרקוס: מקסיקו", "חינוך מיני" במקום החמישי, "חברים" במקום התשיעי ו"פאודה" סוגרת את העשירייה. 

אבל מעל לשורת הטופ 10 עדיין מופיעות השורות שהתרגלנו אליהן כבר, של התכנים הפופולריים כרגע בנטפליקס ושורת הטרנדינג. התוצאה? המשתמשים מבולבלים, ולא בטוחים מה ההבדל בין אלה לבין הטופ 10. מלבד העובדה שרשימות הטופ 10 כוללות את התכנים הפופולריים בישראל בלבד, ההבדל המהותי הוא שבתכנים הפופולריים וגם בלשונית הטרנדינג מופיעים תכנים שמתאימים לכם באופן אישי. כך, תוכלו תראו מה פופולרי כרגע, אבל מתוך עולמות התוכן שאתם רגילים לצפות בהם בנטפליקס, בעוד רשימת הטופ 10 לא מתחשבת בטעמכם כלל והיא זהה אצל כל מי שמתגורר באותה מדינה כמוכם. 

עכשיו, על פי דיווחים, בנטפליקס מתחילים לבחון שמות אחרים להמלצות האלה, על מנת לפתור את הבלבול הכללי. אגב, כשאתם מסתכלים על רשימת הטופ 10, חשוב להבין שמשוקללת בה כל צפייה מעל שתי דקות, מה שאומר שייתכן שהרבה אנשים בדקו סדרה מסוימת מכיוון שהיא חדשה, אבל זנחו אותה מהר.