פוסט אחד בטאמבלר, אפילו לא בטוויטר, היה כל מה שצריך כדי להחזיר את טד מוסבי המנג'ס מהשאול אל החיים שלנו. מעריצה של הסדרה "איך פגשתי את אמא" עלתה על תיאוריה משלה על עלילת התכנית שגרמה למעריצים בכל העולם לתהות האם הם פספסו נקודה שהייתה משנה לגמרי את הסדרה כולה. כל זה אמנם התחיל מפוסט אחד אבל בעולם הדברים הלא חשובים שאנחנו מתעסקים בו, זה גרר עשרות שאלות ודיונים ברשת שפקפקו באמינות של אחת מהדמויות הכי חשובות בתכנית.

 

http://gingersaurus.tumblr.com/post/157129266142/that-moment-when-you-realize-that-barney-stinson
 

בסדרה, טד מספר לילדיו את הסיפור ההו כה (לא) מעניין על איך הוא ואמא שלהם נפגשו, ובעיקר מגולל את כל מה שהוביל לאותו רגע. התאוריה החדשה טוענת שטד בעצם הגזים בתיאור אחת הדמויות החשובות בתוכנית, דמותו של בארני הוומינייזר והדושבאג הראשי. בארני, שיצא עם עשרות נשים במהלך 9 עונות, תואר לא פעם על ידי טד כמניאק, חסר רגישות, מרוכז בעצמו ועוד הרבה תכונות פחות מחמיאות.

התיאוריה גורסת כי בארני לא באמת היה המניאק שתואר בסדרה, ושטד הקצין את התיאורים כדי להוציא את בארני הבחור הרע בסיפור, ועל ידי כך להצדיק בפני הילדים שלו את העובדה שהוא רוצה לצאת עם גרושתו של בארני - רובין. 

אמנם התיאוריה (באדיבותה של הגולשת ג'ינג' סאורוס) נשמעת הגיונית על הדף, אבל היא עדיין מעלה כמה שאלות לא פתורות. סביר להניח שהאמת לא נמצאת בשום מקום שהרי מדובר ב*תיאוריה* שמתבססת על עלילה *פיקטיבית*, אבל גם אם טד אכן הגזים קצת בתיאור של בארני, בסופו של דבר קשה שלא להתחלחל מהתנהגותו של בארני. כל הבגידות והשקרים שלו במהלך הסדרה הם הרי התרחשויות שקרו באמת ביקום של הסדרה, טד לא המציא אותן ולכן סביר להניח שעם או בלי הקצנות, עדיין מדובר במניאק ולא בשום קונספירציה של טד בניסיון לשכנע את הילדים שהוא יצא גבר סבבה.

ועדיין, בהתחשב בכל השינויים שהמציאות בפלאשבקים עוברת במהלך הסדרה (ראו ערך "וויד = סנדוויצ'ים"), התיאוריה הזו גורמת לנו קצת לפקפק בכל מה שהאמנו בו בקשר לטד והדושיות של בארני. הדרך היחידה שבה נקבל תשובה מספקת כנראה תהיה איחוד של הסדרה, דבר שכבר רמזה עליו בעבר יו"ר FOX דנה וולדמן כשאמרה: "אני מקווה שנקבל את ההזדמנות לפגוש שוב את הדמויות ואת קווי העלילה, כמובן אם לכוכבים והיוצרים ירצו לעשות את זה". האם גם אנחנו מקווים לכך? LO.

>>TVBee בפייסבוק