הסדרה החדשה של HBO, "הנסיך", רק עלתה למסך וכבר לא מפסיקה לעשות כותרות - אבל בנסיבות פחות מחמיאות: הרשת מלאה בטענות לפיהן הסדרה עוברת את גבול הטעם הטוב, ועושה עוול למשפחת המלוכה הבריטית (ולנסיך ג'ורג' בפרט). סדרת האנימציה החדשה עוקבת אחר חייהם של בני משפחת המלוכה דרך עיניו של הנסיך ג'ורג' בן השמונה, הלא הוא בנם של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון. "הנסיך" מגיעה מבית היוצר של כותב "איש משפחה" גארי ג'נטי; למעשה, עוד לפני עליית הסדרה למסך, ג'נטי נהג להעלות לחשבון האינסטגרם שלו תמונות שעושות צחוק מבני המלוכה.

נראה שהיוצר לגמרי ממשיך לדבוק בהומור השנוי במחלוקת שכל כך מאפיין אותו: קייט מידלטון מצטיירת בסדרה כאלכוהוליסטית, בעוד הנסיך הארי (אורלנדו בלום) ומייגן מרקל מתקשים למצוא עבודה בקליפורניה. ג'ורג', מצידו, מענה ללא הרף את משרתו אוון; הוא לא סובל את אחותו הקטנה, הנסיכה שרלוט (סופי טרנר), ולא מפסיק להתחנף למלכה. בהודעה לעיתונות מטעם חברת וורנר מדיה, הסדרה מתוארת כ"פרודיה מצחיקה ויוצאת דופן על ארמון בקינגהאם". ובכל זאת, לא כולם חושבים שהפרודיה המדוברת נעשתה בטוב טעם - ורבים יוצאים נגד הבחירה לבסס את הדמות הראשית בסדרה על ילד צעיר.

ג'ורג' הנסיך בן שמונה
מה הוא יחשוב על "הנסיך" כשיגדל? הנסיך ג'ורג'

הטוויטר, איך לא, רועש וגועש. גולשת אחת כתבה, "אני שולחת הרבה אהבה למשפחת המלוכה היום. אסור ללעוג ככה לילדים בשביל כסף... תתביישו, HBO, על שאתם מאפשרים לזה לקרות. הנסיך ג'ורג', הנסיכה שרלוט והנסיך לואיס (בנם השלישי של וויליאם וקייט, שג"מ) - אנחנו אוהבים אתכם". הסופרת ועורכת הדין שולה מוס-שוגבמינו גם היא לא יכולה הייתה להישאר אדישה: "הנסיך ג'ורג' הוא ילד, כל החיים שלו עוד לפניו. לעשות ממנו פרודיה זה לא מצחיק. הוא והחברים שלו יראו את 'הנסיך'. ילד לא יבין למה אתם צוחקים עליו".

גם העיתונאית קולט פאהי מתחה ביקורת על ההחלטה של סופי טרנר להשתתף בסדרה (כאמור, היא מדבבת את הנסיכה שרלוט): "ההתעמלות המנטלית שסלבס עושים כדי לשכנע את עצמם שהם צודקים... איך סופי טרנר יכולה לחשוב שזה בסדר להיות חלק מהתוכנית הזו שלועגת לילדים?" עוד גולש כתב: "משפחת המלוכה או לא, ילדים הם מחוץ לתחום", ומבקר אחר סיכם במילים "בושה וחרפה". 

אחרי המתקפה ברשת, יש מי שבחרו לצאת להגנתה של "הנסיך" על כל יוצריה ושחקניה. "הילדים הם לא מוקד הבדיחה", אמרה העיתונאית קינזי סקופילד למגזין אינסיידר. "הם למעשה האינטליגנטים ביותר בסדרה. 'הנסיך' מתמקדת בכך שהמבוגרים שמסביבם מתקשים להתמודד".

אורלנדו בלום, שכאמור מדבב בסדרה את הנסיך הארי, הבהיר בעבר כי הוא עומד מאחורי הפרויקט המדובר. "זה לא זדוני ולא אמור להיות זדוני", אמר השחקן למגזין הוליווד ריפורטר לפני כשנה. "לגארי יש אצבע על הדופק. הוא כל כך חכם וכל כך רלוונטי". השחקן הסביר כי "הנסיך" איננה מתיישבת עם הסגנון שהוא בדרך כלל נמשך אליו, אבל לדבריו - הייתה זו הצעה טובה מכדי לדחות אותה. "אני לא מישהו שרוצה להצחיק בדרך כלל, אבל זה היה כל כך חכם ושנון, ונעשה עם אהבה".