מאז העונה הראשונה של "זרה", שום דבר בסדרה לא משך אליה תשומת לב כמו סצנות הסקס בה, שלא מעט פעמים עוררו דיון, לפעמים סוער, מעבר לגבולות הסדרה. אבל הפעם, עם סצנת סקס חדשה בעונה החמישית שמשודרת כרגע, לא מדובר בסתם צופה מאוכזבת, אלא באחת חשובה במיוחד - דיאנה גבלדון, מי שכתבה את הספרים עליהם מבוססת הסדרה. 

יום לאחר שידור הפרק השישי בעונה בארה"ב, אחת העוקבות של גבלדון בטוויטר צייצה כי סצנת הסקס בין ג'יימי וקלייר ששודרה בו הייתה, לטענתה, "אכזבה". "מה קרה לכימיה ביניהם? כולם נראים כאילו זה נכפה עליהם ולא טבעיים", הסבירה. גבלדון הגיבה לאותה גולשת וכתבה כי האשמים הם "דיאלוג רע, בימוי רע, תאורה רעה, סט מוזר". לפי גבלדון, "השחקנים עשו כמיטב יכולתם עם מה שנתנו להם לעבוד איתו".

צופה אחר בסדרה הופתעה מהתגובה של גבלדון, וכתבה לה בעוקצנות: "וואו! לא ידעתי שאת כל כך ביקורתית! זה בטח קשה לראות את היצירה שלך מוצגת בצורה כל כך נחותה". לכך, גבלדון ענתה: "האם הייתם בוטחים בי כשאני אומרת שזה טוב, אם לא הייתי מודה כשזה בבירור לא?".

יחד עם זאת, לאחר שככל הנראה הבינה את הבעייתיות שבטענה שלה, הסופרת הדגישה כי האשמים הם גם לא כותבי הסדרה, אלא כנראה אלו האחראיים על הפרטים הטכניים. "אני חושבת שהכתיבה העונה טובה מאוד. אבל הסצנה הספציפית הזאת לא עברה טוב - ולא הייתי מגיבה על זה אם זו לא הייתה סצנה שאנשים חיכו לה", כתבה.

בדיון עם גולש אחר, גבלדון הבהירה כי אין לה ביקורת על הפרק כולו, אלא רק על אותה סצנה מדוברת. "בואו נשמור על פרספקטיבה", היא כתבה, "אני לא אהבתי את אותה סצנה ספציפית בת 45 שניות". "שאר קו העלילה עם ג'יימי וקלייר במהלך הפרק (לפני ואחרי סצנת הסקס) היה מצוין, כמו רוב הפרק. כמו שאמרתי, השחקנים עשו את כל מה שיכלו - כמו שהם תמיד עושים", הוסיפה. 

מאז העונה הרביעית של "זרה" ניכרת ירידה בכמות סצנות הסקס המופיעות בה. אחת ממפיקות הסדרה הסבירה בזמנו את אותה החלטה, ואמרה כי "בעונה האחרונה החלטנו להציג יותר דמויות חדשות, מה שגרם לכך שהיו הרבה יותר פרטי עלילה לשלב בעונה הזאת. אנחנו מנסים למצוא את הרגעים האינטימיים מבלי להראות הכל ומבלי לשים את השחקנים בסיטואציות מביכות".