לפני כחצי שנה דווח בעיתון "וראייטי" כי נטפליקס החליטה לקצץ את התקציב שהיא מפנה לסרטי המקור שלה, עם יוצא מן הכלל אחד: "התראה אדומה" (Red Notice) בכיכובם של דה רוק, גל גדות וריאן ריינולדס. הסרט, שמצטלם בימים אלה באטלנטה בצל עיכובי הפקה שנגרמו בעקבות התפרצות נגיף הקורונה (זוכרים שגל גדות צולמה על מטוס פרטי? אז זה כי נטפליקס הכריחה אותה לטוס בו, ולא בטיסה מסחרית רגילה שם סיכויי ההידבקות גבוהים יותר), מעלה את השאלה: מה כל כך מיוחד בו שנטפליקס מסכימה להשקיע דווקא בו סכומי עתק?

"התראה אדומה" הוא סרט בהפקתו של דווין "דה רוק" ג'ונסון, ובבימויו של ידידו משתף הפעולה רוסון מרשל ת'רבר, שביים אותו גם ב"סוכן וחצי" וב"גורד שחקים". בסרט יגלם ג'ונסון סוכן של האינטרפול, שהוטלה עליו משימה ללכוד את גנבת האמנות מספר אחת בעולם, בגילומה של גדות. מדובר בסרט אקשן רב פעלולים, שהיה אמור להיות מופק באולפני יוניברסל אבל עבר לנטפליקס בקיץ האחרון, שהודיעה כי ריאן ריינולדס מצטרף לשורותיו ויגלם רמאי ונוכל מדופלם. אחרי שיוניברסל ויתרו על הסרט - כנראה כשהבינו את התקציב שיידרש להפקתו - אולפנים רבים יצאו למעין מכרז, ונטפליקס היא זו שהציעה את התגמול הגבוה ביותר למפיקיו.

לפי הדיווח של "וראייטי", מדובר בסרט היקר ביותר של נטפליקס, עם תקציב שעתיד לחצות את ה-200 מיליון דולר. 20 מיליון מתוכם ככל הנראה ילכו לגדות ו-20 לריינולדס, בעוד הבמאי ירוויח כ-10 וג'ונסון הרבה יותר, שכן הוא מפיק. ג'ונסון אישר את השמועות הללו כאשר פרסם בשבוע שעבר תמונה מתוך הסט עם מנכ"ל התוכן של נטפליקס, טד סרנדוס, וציין כי מדובר ב"השקעה הגדולה ביותר של נטפליקס עד כה". "זה מותחן חובק עולמות", תיאר ג׳ונסון את הסרט, ושיבח את אנשי הצוות שלו.

View this post on Instagram

Finally, we meet. Good to shake hands and get eye to eye with our partner - netflix’s CCO, Ted Sarandos. Ted just visited our film set of RED NOTICE in Atlanta, GA with his executive team. Under his leadership, Netflix has revolutionized the movie business and strategically created a streaming paradigm for the world to enjoy. Our movie, RED NOTICE (about the world’s greatest art thief, an FBI profiler and the world’s greatest con man) is the biggest investment, Netflix has made thus far. Thank you for the trust and commitment. My handshake is my word. Our accountability to Ted & his team to deliver for Netflix and most importantly, deliver something great for my one and only boss - the audience/consumer worldwide. Let’s get back to work. This is a fun one. #RedNotice @sevenbucksprod @flynnpictureco @netflix @masistills

A post shared by therock (@therock) on

View this post on Instagram

Seconds away from @rawsonthurber yelling “action” — in the zone and surrounded by our hard working, talented crew. RED NOTICE. A globetrotting film about the world’s most wanted art thief, an FBI profiler and the greatest conman the world has ever known. Coming to @netflix ♟ @masistills

A post shared by therock (@therock) on

הסרט כאמור מצטלם בימים אלה באטלנטה, מה שהכריח את ההפקה להטיס את הכוכבים הלוך ושוב מלוס אנג'לס לסט במטוסים פרטיים - זאת למרות שגדות הצהירה בעבר שתטוס רק בטיסות מסחריות כדי לצמצם את זיהום האוויר. בהלת הקורונה אף גרמה למפיקי הסרט לבטל צילומים של חלק מהסרט שתוכננו להתרחש באיטליה, וספציפית בעיר מילאנו. הביטול גם להפקה לחפש לוקיישנים אחרים, מה שעלול להוביל לדחייה בצילומי הסרט. זאת למרות שנכון לעכשיו, אין לו תאריך יציאה רשמי לאקרנים או תאריך שחרור בנטפליקס, והוא משובץ למתישהו בשנת 2021.