כשנה וחצי עברו מאז מותה הטראגי של שחקנית "אי.אר", ונסה מרקז, בעקבות אירוע ירי שהתרחש בביתה כאשר שלפה אקדח צעצוע ואיימה לירות בשוטרים שהגיעו לביתה, והם בתגובה ירו והרגו אותה. שני השוטרים שירו במרקז, גילברטו קרילו וכריסטופר פרז, טענו בזמנו כי היה מדובר בהגנה עצמית משום שחשבו שהאקדח אמיתי, ועמדו במרכזה של חקירה ממושכת.

כעת, החליטה הפרקליטות בלוס אנג'לס שלא להגיש נגד השוטרים כתב אישום: "בתקרית הזו הראיות מוכיחות שקרילו ופרז האמינו באופן אחראי שמרקז היוותה איום מידי לבריאותם ולחייהם", נכתב בהודעה. הראיות המדוברות הן צילומים ממצלמות הגוף של השוטרים שנכחו במקום - צילומים שנחשפים כעת לציבור לאור ההחלטה שלא להמשיך הלאה עם התיק. 

בסרטונים המדוברים נראית מרקז בת ה-49, שסבלה מבעיות נפשיות, יושבת במיטתה לאחר שהשוטרים הוזעקו לביתה בעקבות פנייה של חברתה המודאגת. השוטרים, כך דווח, ביקשו במשך שעה ארוכה ממרקז שתתלווה אליהם לתחנה, והיא מצדה סירבה והודיעה להם כי "אני לא הולכת". בשלב מסוים בסרטון, מרקז מתועדת שולפת מספריים - ולאחר מכן גם את אקדח הצעצוע שלה.

בשלב זה, השוטרים המופתעים ממהרים לסגת מחדרה של מרקז ומצווים בפניה להניח את האקדח, אך השחקנית קמה ממיטתה עם האקדח שלוף ופונה לכיוון המדרגות, אל עבר השוטרים, ואף נשמעת צועקת עליהם - "תהרגו אותי". בהמשך, השוטרים פתחו באש וירו לעבר מרקז 12 כדורים. היא נלקחה לבית החולים, שם מתה מפצעיה. כשלוש דקות לפני שפתחו השוטרים בירי כתבה מרקז בפייסבוק - "הם יורים, תשרפו אותי ותפזרו את האפר מעל השלט של הוליווד". 

בדיון, הפרקליטות ציינה כי מעשיה של מרקז הוכיחו מעל לכל ספק כי הייתה לה כוונה ברורה להתאבד. משפחה של מרקז לא חיכתה לסיום החקירה הרשמית והגישה כבר בשנה שעברה תביעה נגד עיריית דרום פסדינה על סך של 20 מיליון דולר בגין רשלנות. אמה, דליה מקלפרש, האשימה את המשטרה במות בתה וטענה כי תגובת יתר וטקטיקה שגויה הובילה לשימוש בנשק חם. עורכי דינה של מקלפרש טוענים כי "כל האירוע לא נוהל כהלכה מהרגע שבו הגיעה שיחת הטלפון של החברה והשוטרים יצאו לדירה". 

מרקז ידועה בעיקר בשל תפקידה בסדרה "אי.אר" בתור האחות וונדי גולדמן, ממנה פוטרה לאחר שלוש עונות. בעבר, מרקז טענה כי הסיבה היא תלונות שהשמיעה בנוגע להטרדה מינית ואפליה על רקע גזע בסט, אשר גרמו לכוכב הסדרה דאז ג'ורג' קלוני ליזום עליה חרם.