קשה שלא לזכור את "איך פגשתי את אמא" לחיוב. נכון, עם השנים עלתה המודעות החברתית והתברר כי חלק מהעלילות בה לא ממש עברו את מבחן הזמן, דוגמת הסיפורים השערורייתיים של ברני סטינסון (ניל פטריק האריס) ומאות הבחורות שהיו בחייו. ולמרות האקלים החברתי שהשתנה לחלוטין, ל"איך פגשתי את אמא" הייתה ועודנה פינה חמה בלב של הצופים, חור שנשאר פעור מאז סיומה (השנוי במחלוקת) של הסדרה.

כעת, יכול מאוד להיות שהחור הזה עומד להתמלא. אתמול נחשף כי אחרי שנים של ניסיונות, "איך פגשתי" סוף סוף תקבל סדרת ספין אוף (יצירה הנגזרת מיצירה קודמת). בסדרה החדשה תככב שחקנית שכולם מכירים: הילארי דאף, הידועה במיוחד בזכות תפקידה ב"ליזי מקגווייר" ו"יאנגר". הספין אוף המתוכנן, שישודר ברשת הולו, יגולל את סיפורה של סופי - שמספרת לילדיה איך היא פגשה את אביהם (ממש כמו טד מוסבי, רק הפוך). סיפורה מתחיל בשנת 2021 כשהיא וחבריה מנסים לסלול את דרכם בחיים ולמצוא אהבה בעידן אפליקציות ההיכרויות.

"איך פגשתי את אבא" מגיעה מצמד המפיקים שאחראים כרגע על הסדרה המצליחה "החיים עצמם", אייזק אפטאקר ואליזבת' ברגר, וגייסה אליה את יוצרי הסדרה "איך פגשתי את אמא"- קרטר בייס וקרייג תומאס - שיכהנו כמפיקים בפועל של הספין אוף, יחד עם דאף. בריאיון לדדליין, סיפרה דאף על התפקיד כי "הייתי בת מזל בטירוף בקריירה שלי וגילמתי דמויות מדהימות, ואני מצפה מאוד לגלם את התפקיד של סופי". כמעריצה גדולה של 'איך פגשתי את אמא, זה כבוד בשבילי ואני אפילו קצת לחוצה מזה שקרטר וקרייג סומכים עליי עם הסיקוול שלהם. אני לא יכולה לחכות. אני מבינה שיש לי כאן נעליים גדולות להיכנס אליהן ואני מאוד מתרגשת".

הילארי דאף, 2020 (צילום: Robert Kamau/GC Images, Getty images)
"כמעריצה של 'איך פגשתי', זה כבוד בשבילי ואני אפילו קצת לחוצה מזה". הילארי דאף | צילום: Robert Kamau/GC Images, Getty images

הפרויקט המדובר, כאמור, יוצא לדרך אחרי שנים של שיבושים וניסיונות כושלים להפוך את החלום למציאות. עוד ב-2014, תומאס ובייס כתבו פיילוט עבור רשת CBS ל"איך פגשתי את אבא", בו אמורה הייתה לככב גרטה גרוויג ("ליידי בירד", "נשים קטנות"). השחקנית אמורה הייתה לגלם את סאלי, אישה צעירה שמחפשת את אהבת חייה, אך ברשת לא הביעו התרשמות גדולה מהפיילוט והתוכנית סורבה ומעולם לא יצאה לפועל. אבל חברי הצוות שעומדים מאחורי "איך פגשתי את אמא" החליטו לא להזניח את התקווה, ושנתיים וחצי לאחר מכן, תומאס ובייס חברו לאפטאקר וברגר וכתבו גרסה חדשה של הסיפור. מגזין דדליין הבהיר בזמנו כי גרוויג, שהובילה את הפיילוט הראשוני, לא תשתתף בפרויקט. אבל מכשול נוסף ניצב בדרכם של היוצרים: אפטאקר וברגר קודמו למפיקים בכירים ב"החיים עצמם", והספין אוף ל"איך פגשתי" בוטל פעם נוספת.

עכשיו, אחרי שנים, השאיפה של היוצרים להקים את הפיילוט לתחייה סוף סוף נחל הצלחה. צופים מסוימים חיכו לרגע הזה כבר 7 שנים, אבל אחרים דווקא פחות מרוצים מההחלטה וקובעים כי כל המוסיף גורע - וקובעים כי הספין אוף ל"איך פגשתי את אמא" מיותר לחלוטין. גולשת אחת כתבה בחשבון הטוויטר שלה, "אני יודעת שיש רשימה ארוכה של דברים שהעולם הזה בהחלט לא צריך, אבל אני חייבת לומר שספין אוף ל'איך פגשתי' הוא בהחלט בראש הרשימה הזו". גולשת נוספת הביעה את דעתה, "כמעריצה גדולה של 'איך פגשתי', זה פשוט די מבלבל אותי". גולש אחר הגיב, "נשמע שזה הולך להיות די גרוע, דברים כאלה לא מצליחים בדרך כלל". עוד גולשת קבעה כי "נשמע בלתי נסבל וכנראה שאני עדיין אצפה בזה". גולש אחר תהה, "למה צריך להרוס כל דבר טוב?" 

הצופים אולי פחות נלהבים מההחלטה, אבל עבור הילארי דאף - מדובר בהוכחה נוספת שהקריירה שלה נמצאת בתקופת שגשוג: אמנם הריבוט ל"ליזי מקגווייר" בכיכובה לא יצא לפועל, אבל רק לאחרונה נודע כי השחקנית תככב בספין אוף של "יאנגר", הסדרה המצליחה של דארן סטאר ("סקס והעיר הגדולה, "בוורלי הילס 90210"). כעת, כשנבחרה להוביל את הסיקוול ל"איך פגשתי", נראה כי השחקנית קיבלה את הפיצוי שלה - והיא לגמרי בשוונג מקצועי.