גייטן מטראצו, שידוע יותר בתור דסטין מ"דברים מוזרים", זכה לתהילה בין היתר בגלל חיתוך הדיבור המיוחד שלו - שילוב בין קול נדיר, סגנון הגייה ייחודי בשילוב משחק טבעי ואותנטי. אבל האם סימן ההיכר המיוחד שלו הולך להיעלם בקרוב? מטראצו פרסם באינסטגרם תמונה שלו בבית החולים וכתב, "ניתוח מספר 4! זה הגדול ביותר!".

מעריציו של מטראצו יודעים שהכוכב הצעיר סובל מתסמונת גנטית נדירה של פגם מולד בספיגת העצם במשנן (Cleidocranial Dysplasia), והיא זו שמעניקה לו הן את המראה הייחודי באזור הלסת והפה, ומשפיעה גם על חיתוך הדיבור שלו. "יש סיכוי של אחד למיליון שתקבלו את זה, כנראה מההורים שלכם, אבל זה קרה לי", אמר בראיון לפני כשנה וחצי. "המקרה שלי הוא די בינוני כך שזה לא משפיע עלי יותר מדי, אבל זה מצב מאוד קשה".

View this post on Instagram

Surgery number 4! This is a big one! To learn more about Cleidocranial Dysplasia and how you can help those with the condition you can go to ccdsmiles.org.

A post shared by Gaten Matarazzo (@gatenm123) on

מטראצו אף טען בזמנו שהמחלה שלו מונעת ממנו לקבל תפקידים בהוליווד - "זו אחת הסיבות שלא מלהקים אותי, בגלל הליפסוס שלי, המצב של השיניים והגובה שלי", אמר לפני כשנתיים בתוכנית הריאליטי "הרופאים". "זה משפיע פחות או יותר על הכל. הייתי הולך לאודישנים שלוש פעמים בשבוע ומקבל 'לא' באופ קבוע".

כל זה השתנה לפני כחמש שנים, כאשר לוהק ל"דברים מוזרים". "הסברתי להם באודישן שיש לי את המצב הזה מלידה שמשפיע על השיניים שלי ועל הכל. וזו הסיבה שהיו לי שיניים חסרות בעונה הראשונה ושעדיין יש לי פלטה. הפידבק היה נהדר, הרבה אנשים שלחו לי הודעות וכתבו 'גרמת לי להרגיש טוב יותר לגבי עצמי, והראית שיש לך את המצב הנדיר הזה בטלוויזיה וחיבקת אותו'. אני מרגיש כאילו אני מעורר מודעות לגבי זה, וזה גורם לי להרגיש טוב".

כיוון שהפקת העונה הרביעית של "דברים מוזרים" עדיין לא הסתיימה, ייתכן שכבר בקיץ הקרוב (או בסתיו, אנחנו יודעים ש"דברים מוזרים" אוהבת למתוח את מעריציה ולתת להם לחכות שנה ויותר בין עונה לעונה) נראה גרסה מחודשת של דסטין, בלי הליפסוס המזוהה? האם נקבל קו עלילה שעוסק ביישור השיניים של הדמות? האם דסטין החדש יגיע מהאפסייד דאון, ובכלל יהיו לו ניבים חדים כמו לגורגונות המאיימות? נחיה ונראה.