"ג'יין הבתולה" (צילום: CW)
ג'יין הבתולה | צילום: CW

לפני כחודשיים התבשרנו שאחת מהסדרות היותר טובות שעלו על המסך בשנים האחרונות, ג'יין הבתולה, תזכה לעיבוד ישראלי ותעלה ב-HOT בידור, והגיע הזמן לעשות סדר בכל מה שאנחנו יודעים על בת אל הבתולה (= שם מושלם), שמספרת על צעירה אשדודית שנאחזת בקרום הבתולין כמו בחיים עצמם. אז איפה נגמרת ג'יין וילאנואבה ומתחילה בת אל אלפונטה? אז ככה: העלילה נותרת די זהה, רק שבמקום משפחה לטינית ממיאמי - היא תעסוק במשפחה מזרחית מאשדוד, בה גרות יחד סבתא, אם ונכדה - היא בת אל - שנולדה לאחר הריון בלתי מתוכנן כשאמה הייתה רק בת 16, ולכן הסבתא מתעקשת שתשמור את עצמה לחתונה. עד כה, די זהה לעלילה המקורית.

בהפקת הסדרה טרם אישרו או הכחישו ליהוקים אופציונליים לבת אל, אבל מה שבטוח - שאת הדמות של פטרה, שבגרסה הישראלית תיקרא אלכס, תגלם דניאל גל המוכרת מתאג"ד ומחטיפה: החיילת מקו 300. רק נזכיר שגם בג'יין הבתולה התפקיד מגולם ע"י שחקנית ישראלית - יעל גרובגלס. את אמה של אלכס, קסניה בגרסה הישראלית, תשחק אנה דוברוביצקי (השוטר הטוב, הבורר) וגם בגרסה זו היא תהיה מרותקת לכיסא גלגלים. 

גם מאור שוויצר לוהק לסדרה החדשה, ויגלם את מיכאל (מייקל), בן זוגה המתוק של בת אל, שממתין לה בכיף עד החתונה. באשר לגבריאל (רפאל סולנו, כפי שהוא נקרא מעבר לים), בעל המלון, הבוס של בת אל ואבי בנה לעתיד, אין עוד ליהוק אבל נראה שהוא צפוי להיות דמות משמעותית יותר מבגרסה האמריקאית, עם רובד עלילתי נוסף ככדורגלן עבר שהחלים ממחלה, כשאחותו היא הרופאה הכושלת שביצעה בבת אל הפרייה עם הזרע שלו, בטעות כמובן.

אביה הביולוגי של בת אל, ש"לא נמצא בתמונה" כמו שאומרים, יהפוך מכוכב טלנובלות בשם רוחליו דה לה וגה בגרסה האמריקאית לכוכב ענק בזמר המזרחי בשם איציק מסיקה, אותו יגלם יובל סגל. מפתיע ולא בקטע טוב, תודו.

עוד פרט עלילתי שנחשף הוא שבסדרה הישראלית, אמה וסבתה של בת אל מנהלות סלון יופי בשם "סלון אלפונטה" מהמרפסת הסגורה שבביתן. שמו של המכון יוצא בכל רחבי אשדוד בכעל סגולה לפיריון כשהשמועה על בת אל הבתולה ההריונית נפוצה בעיר. 

ההפקה הישראלית החליטה גם לייבא את אחד מהמאפיינים שיותר מזוהים עם הסדרה - קולו של המספר הבלתי נראה שמלווה את ההתרחשויות. כל מה שנותר לנו זה לקוות שגם בסדרה הישראלית יישמרו ההומור והקלילות שבמקור, ולאחל להם בהצלחה ואדיוס.