לאחר ש"פרשה" מהקריירה כשורדת בעונה הארבעים של "הישרדות ארה"ב", סנדרה דיאז-טווין חוזרת לעונה החדשה של "הישרדות אוסטרליה". דיאז-טווין, שידועה בכינוי "המלכה" והייתה המתמודדת הראשונה אי פעם לזכות בשתי עונות שונות של הפורמט, תיקח חלק בגרסה האוסטרלית של הפורמט ביחד עם בתה בת ה-24, אלאנה טווין שידועה בכינוי נינה.

דיאז-טויין החלה את קריירת "הישרדות" שלה בעונה השביעית של הסדרה, אי אז בשנת 2003 וזכתה במקום הראשון ובמיליון דולרים. לאחר שבע שנים היא חזרה לאי, כשלקחה חלק בעונה ה-20 של הסדרה - שהכילה רק מתמודדי עבר - וגם בה הצליחה לחטוף את הניצחון, ובכך הפכה למתמודדת הראשונה שזכתה בשתי עונות שונות. ב-2017 השתתפה דיאז טווין בעונה ה-34 שנקראה "משני משחק", בעונה 39 שימשה כמנטורית של השורדים, ובעונה 40, שכללה רק מנצחים, היה נדמה כי חזרה למשחק בפעם האחרונה – אך כעת מתברר כי זו לא לגמרי האמת.

עם הדחתה של דיאז-טווין בעונה ה-40 הייתה לה האפשרות להישאר ב"קצה ההכחדה", כפי שעשו כל המודחים לפניה ואחריה – אך "המלכה" הייתה היחידה שהחליטה לפרוש. בסצנה דרמטית במיוחד הודיעה השורדת כי "אתם לא צריכים לשכנע אותי. אני כבר יודעת שזה לא בשבילי. סליחה, כולם, אני לא יכולה להיות פה", היא הסבירה. "אני לא הולכת לשבת כאן במשך 23 ימים כדי להילחם את דרכי באתגר ולחזור למשחק. עשיתי את כל מה שיכולתי לעשות ב'הישרדות' ואני לא צריכה לעשות עוד שום דבר אחר מלבד להמשיך הלאה". דיאז-טווין לא הסתפקה בזאת, והתעקשה כי "אני שמחה לפרוש לגמלאות ואני יודעת שעשיתי את הכי טוב שיכולתי עם מה שהיה לי. בסופו של יום, אני עדיין המלכה ותמיד אהיה המלכה". למרות ההצהרות הדרמטיות, השורדת בהחלט הולכת להופיע בעונה החדשה של הגרסה האוסטרלית ואף מופיעה בפרומו החדש. 

העונה התשיעית של "הישרדות אוסטרליה" עתידה להיות משודרת בחודש פברואר הקרוב, ותיקרא "דם נגד מים" – פורמט שמבוסס על העונה ה-27 של הגרסה האמריקאית, ובמרכזו שורדי עבר שמגיעים למשחק עם אהוביהם וקרוביהם. "אני המלכה של הישרדות כי אני הראשונה שזכתה בשתי עונות", קוראת דיאז-טווין בפרומו של העונה החדשה, בזמן שהיא הולכת עם בתה על אספלט אל עבר מסוק. "יש לי נשק סודי – הבת שלי נינה", היא ממשיכה. "כדאי לכולכם להיזהר, כי חינכתי אותה טוב". למעשה, דיאז-טווין כלל לא יכולה לחזור פעם נוספת לגרסה האמריקאית, מפני שההפקה הבטיחה כי "הישרדות ארה"ב" בפתחו של עידן חדש, במסגרתו שורדים שהופיעו לפני העונה ה-41 לא יחזרו להתמודד באי.