יש לנו ארץ נהדרת: 19 ימים לאחר אירועי 7 באוקטובר, "ארץ נהדרת" חזרה במהדורת מלחמה מותאמת למצב במטרה להוות, לו לרגע, מקור נחמה בתקופה כל כך מורכבת. הערב (ג') מוצאי יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל, תוכנית הסאטירה הישראלית סיכמה את העונה שנגעה בלב של כולנו - אם במערכונים שהפכו לוויראליים ברחבי העולם, אם ברגעים המרגשים שריסקו את הנשמה ואם בקטעים שהביעו ביקורת נוקבת וחדה על מה שמטריד את ראשנו מאז השבת השחורה.

בדיוק כמו שהם יודעים לעשות, את תוכנית הסיום הם פתחו בנאמבר סאטירי ועוקצני, עם נימה של חיוביות. "מפה אפשר רק לעלות", שרו חברי הקאסט כשהם מגלמים דמויות ישראליות מהיום יום, החל מבעל הפיצוצייה שמתגייס שוב למילואים, לזוג שמתכונן לתקיפה האיראנית והמפונים מהמלונות. "נכון שלא כל כך קל לחיות כאן, כשיורים עלייך 300 טילים מאיראן", כך נפתח השיר הסאטירי שמסתיר בתוכו נקודה חיובית ש"ארץ נהדרת" מביאה ולא חשבנו עליה: אולי הגענו לתחתית, אבל מכאן אפשר רק לעלות לא?

כאמור, לפני שבעה חודשים תוכנית הסאטירה הישראלית, התחילה עונה בנקודה שבה לא חשבנו שנצליח לצחוק שוב. היא מצאה את הבאלאנס בין הומור וסאטירה, חדות וביקורתיות וכן, עצבות וכאב – ויצרה מערכונים עוצמתיים, חדים ומרגשים. אומנם "ארץ נהדרת" יצאה לדרך מבלי לדעת אם תצליח לסיים את העונה, אבל הערב היא סגרה אותה בחגיגת עצמאות למרות הכל. כולם הגיעו, מדליקי המשואות היו שם, גם מדליקי המנגלים, אפילו עדן גולן שלפני רגע ריסקה את הבמה באירופה - והוכיחו, יש לנו ארץ נהדרת, עם ישראל חי.