סדרת המתח מבית שונדה ריימס, "המדריך לרוצח" ("How to Get Away with Murder"), יצאה השבוע לפגרה והשאירה את צופי הסדרה פעורי פה בכל מובן אפשרי, לאחר שהפרק האחרון שלה (שודר בארץ ב-HOT3 וזמין גם ב-HOT VOD) הסתיים באחת הסצנות עם האלימות הגרפית הקשה והמפורטת ביותר שנראתה על מסך הטלוויזיה בשנים האחרונות, אם בכלל. צופים מזועזעים טענו ברשת ש"המדריך" הצליחה לעקוף אפילו את "משחקי הכס" ברמת הדם והגועל שהנחיתה על צופיה, בעקבות סצנה שהפכה במהרה לאחת מהמדוברות ביותר בתולדות הסדרה.

(אזהרה: ספוילרים כבדים ומדממים בהמשך)

בסיום הפרק, לורל (קרלה סוזה), שהייתה בחודש השישי להריונה בסדרה, נכנסת למעלית ומגלה שהיא מדממת באופן קשה, אך לפני שהיא מספיקה לקרוא למישהו - המעלית נתקעת כשהיא נמצאת בתוכה. אנאליס (ויולה דיוויס) שומעת את הבכי שלה ומצליחה לפתוח את הדלת הישנה, אך לא את סורגי הבטיחות, ומוצאת את לורל מעולפת על רצפת המעלית, מוקפת בדם של עצמה. נשמע גרוע? זה רק הולך ומחריף - כי באותו הרגע אנאליס מסתכלת למטה ומגלה שלורל ילדה את התינוק שלה על הרצפה, כשהוא שוכב בתוך שלולית הדם שלצידה, והוא לא נושם.

היא מיד מתקשרת למוקד חירום על מנת לקבל הנחיות, ונאלצת לחתוך את חבל הטבור של לורל באמצעות מטען הפלאפון שלה, עד שלבסוף היא מצליחה להוציא את התינוק דרך הסורגים ולעשות לו החייאה באמצעות אצבע. אלוהים אדירים.אחרי מה שאפשר להגדיר בתור "הדבר הכי מחריד שראינו בטלוויזיה", פחות או יותר, לפחות נוכל להתנחם באנחת רווחה ברגע שבו נשמע התינוק בוכה, חי ונושם, בסוף הסצנה. לאחר שידור הפרק סיפר מפיק הסדרה, פיטר נוואק, למגזין "הוליווד ריפורטר" על תחושתו בנוגע לסצנה המדוברת: "הייתי גם בשוק. אני עדיין בשוק בכל פעם שאני רואה את זה (הסצנה - א"כ) ואני יודע שזה יעורר אי-נוחות בקרב אנשים, אבל הבנתי שבכל פעם שהייתי בשוק, אמרתי לעצמי שאני רוצה עוד מזה". אנחנו אגב נשמח שלא, אם אפשר. רק מעריץ אמיתי של "המדריך לרוצח" יודע שאי אפשר להתעלל יותר מזה בדמויות המסכנות. אולי בחצי השני תתנו לנו קצת נחת?