או שהקומיקאי סת' מקרפלן, יוצר "איש משפחה" וסרטי "טד", יכול לצפות את העתיד - או שהוא פשוט יודע כבר תקופה ארוכה על כל מה שהולך בהוליווד. הפעם הראשונה שחשדנו בכך התרחשה לאחר שמקרפלן, שהנחה את פרסי האוסקר ב-2013, והתבדח באחד הנאומים שלו על הארווי ויינשטיין, המטרידן הסדרתי (ומפיק, אבל למי אכפת), שבתקופה האחרונה הסעיר את כל הוליווד בעקבות שורת המתלוננות שדיווחו על מקרי ההטרדה והתקיפות שעברו מצדו. הבדיחה הזאת, שנעשתה לפני יותר מארבע שנים, העלתה הרבה גבות בקרב הציבור: כמה זמן הוליווד יודעת על זה ושותקת?

ועכשיו - פרק ישן של "איש משפחה" חושף שאפשר למצוא את החזיונות של סת' מקרפלן בנוגע לתעשיית ההטרדות בהוליווד הרבה יותר מוקדם מזה. רק אתמול "נטפליקס" הודיעה על ביטול סדרת הדגל שלה "בית הקלפים" בכיכוב קווין ספייסי, בעקבות החשיפה שהכוכב ניסה לשכב עם השחקן אנתוני ראפ בעודו היה בן 14. ורק אחרי התפוצצות הפרשה הזו גולשים לפתע שמו לב לבדיחה שנעשתה בסדרה "איש משפחה" כבר ב-2005. במהלך הקטע אפשר לראות את סטואי, התינוק של משפחת גריפין המטורללת, מתרוצץ בקניון בעודו עירום וצורח "הצילו, ברחתי מהמרתף של קווין ספייסי!".

לגבי פרשיית וינשטיין, מקרפלן הספיק לפרסם התנצלות רשמית בה טען: "ב-2011, חברתי הקרובה והקולגה שלי ג'סיקה בארת' שאיתה עבדתי על סרטי 'טד', נפתחה וסיפרה לי על מקרי ההטרדה שחוותה מהארי ווינשטיין. כשהנחתי את האוסקר ב-2013, לא יכולתי למנוע מעצמי לרדת עליו. אל תטעו - זה נעשה ממקום של שנאה וכעס. אין דבר יותר לא מוסרי ולא צודק מניצול הכוח שנעשה על ידו. אני מכבד ומעריץ את חברתי ג'סיקה וכל אלו שבוחרות לשתף את הסיפורים שלהן על ההחלטה לצאת לאור, ולהיות מובילות של האמת".


הבאזז סביב הבדיחות של מקרפלן גורם לנו לתהות מה עוד מסתתר מאחורי המערכונים והעקיצות שלו - ובעיקר מבהיר שכדאי לשים לב טוב מאוד לבדיחות הבאות שלו על התעשייה ההוליוודית, כי נראה שהשערוריות הכי גדולות איכשהו מגיעות אליו לפני כולם.

 

 

TVbee בפייסבוק