ציוץ גזעני של הקומיקאית רוזאן בר הביא לסיום הסדרה בכיכובה אחרי עונה מצליחה אחת. לפני כמה שעות, צייצה בר אל ואלרי ג'רט, יועצת בכירה לשעבר בממשל אובמה, וטענה שג'רט היא "צאצאית של האחווה המוסלמית ושל כוכב הקופים". הדימוי הגזעני חמור שבעתיים משום שכוון אל אישה שחורה, ודימוי הקוף הוא דימוי בעל עבר טעון ומכוער בהיסטוריה האמריקאית.

בר מחקה את הציוץ זמן אחרי זמן קצר, ופרסמה גם התנצלות, בה כתבה "אני מתנצלת בפני ואלרי ג'רט ובפני כל האמריקאים. אני ממש מצטערת שסיפרתי בדיחה גרועה על דעותיה הפוליטיות והמראה החיצוני שלה. הייתי צריכה לדעת. סלחו לי - הבדיחה שלי היתה בטעם רע". בציוץ שפורסם קצת אחר כך, בישרה בר שהיא עוזבת את הרשת החברתית.


אולם ההתנצלות לא הספיקה. רשת הטלוויזיה ABC, ששידרה את העונות המקוריות של הסדרה "רוזאן" בשנות ה-90 וגרפה נתוני רייטינג מצויינים גם על עונת הקאמבק ששודרה בחודשים האחרונים, הודיעה שהסדרה מבוטלת. "התבטאות הטוויטר של רוזאן מחרידה, נאלחת ואינה תואמת לערכים שלנו", נכתב בהודעה לעיתונות מטעם הרשת, "והחלטנו לבטל את התוכנית שלה". נציין שבר לא רק מזוהה עם התוכנית ככוכבת, אלא גם מפיקה אותה, ולכן היתה מרוויחה משידורה גם אם היתה מפוטרת רק מתפקיד המשחק בסדרה. הקומיקאית וויטני קאמינגס, שהפיקה את עונת הקאמבק של "רוזאן", הודיעה בשבועות האחרונים שאין בכוונתה לעבוד בעונה השנייה, שהיתה אמורה לעלות בסתיו הקרוב.

על אף ש"רוזאן" זכתה, כאמור, לנתוני צפייה מרשימים ואף סיימה את עונת השידורים האחרונה כשהיא במקום הראשון במדד הרייטינג העונתי לסדרות מתוסרטות, אנשי תקשורת ורוח מחו על שידורה ועל התגמול שבר זכתה לו. זאת בעקבות שורת התבטאויות בעייתיות של בר, שהשתלחה, בין השאר, בתלמידים שנפלו קורבן לאירוע ירי בבית ספרם.