עד שצוותי הקולנוע והטלוויזיה כבר היו מוכנים לצלם את הפרויקטים החדשים שלהם - הקורונה הגיעה והשביתה להם הכל. ועד שכולם הצליחו להתאפס על פתרונות שיאפשרו הפקה גם בתנאי מגפה - מתברר שהם עדיין מובילים לכמה בעיות. רק תשאלו את מפיקי "החיים עצמם", שנאלצו להתמודד בשבועות האחרונים עם לא מעט תהיות ברשת סביב אחד הקטעים ששודרו בדרמה המשפחתית סוחטת הדמעות, רגע לפני שיצאה לפגרה שנגמרת ממש השבוע. ואם יש לכם עוד כמה פרקים להשלים, כדאי להיזהר מספוילרים.

בפרק האחרון, והרביעי במספר, ששודר מתוך העונה החמישית בחודש נובמבר האחרון, צופי "החיים עצמם" ראו את דמותה של קייט פירסון (כריסי מץ) בעודה מנסה להתיידד עם האם ההריונית של הילד שהיא מקווה לאמץ. במקביל, בקו העלילה שסוקר את שנות הנעורים של הגיבורים, קייט הצעירה (אותה מגלמת האנה זייל) ביצעה בדיקת הריון ביתית, שתוצאתה הייתה חיובית - מה שהזניק שורת שאלות באשר לעתידה והתחבר, כמובן, גם לעלילת הסדרה בהווה. 

אבל כפי שכמה צופים חדי-עין הבחינו, אולי הייתה להם כל סיבה להאמין שקייט הצעירה עברה בדיקת הריון, אבל אם לשפוט לפי הקופסה שאחזה בידיה - זה ממש לא המקרה. למעשה, מה שקייט החזיקה היה דווקא קופסה של בדיקת ביוץ (כפי שנכתב בבירור על האריזה), המסייעת לנשים לעקוב אחר הביוץ שלהן בעודן מנסות להיכנס להריון. "אני לא רוצה להיות הבחורה *הזאת*", כתבה אחת הגולשות, "אבל בדיקת ההריון של קייט הייתה בתוך קופסה של בדיקת ביוץ - ואלה מוצרים מאוד שונים".

עכשיו, לרגל חזרת הסדרה למסך, מפיקי "החיים עצמם" עשו סדר במחלוקת - והודו כי מדובר היה בטעות תמימה. "זה זמן טוב ליישב את הנושא הזה בגלל שהמעריצים שלנו כל כך טובים וישר קולטים כל פרט קטן", הסביר אייזק אפטקר בשיחה עם מגזין אנטרטיינמנט וויקלי, "ברגע שראינו שאנשים לא מבינים את זה כראוי, ברור שזה שיגע אותנו. אז בואו נהפוך את זה לרשמי: זו הייתה אמורה להיות קופסה של בדיקת הריון". לטענתו של המפיק, הטעות הזאת היא "תולדה של שנה בה זה היה בלתי אפשרי לעשות טלוויזיה". 

"למרות עשרות האנשים שבהו בסצינה אינספור פעמים לפני שהיא שודרה, היינו כל כך מותשים מכל תנאי הצילום בקורונה שפשוט פספסנו את זה", הסביר אפטקר. מפיקה אחרת, אליזבת ברגר, טענה ש"אפשר להפיל את זה על העריכות בזום". "בדרך כלל כולנו נמצאים יחד ומסתכלים על מוניטורים ענקיים. וזה מקרה שאמרנו בו 'אוי, אם רק היינו נמצאים שם, מישהו היה שם לב לזה!'. אבל כולם עובדים מאוד קשה סביב השעון תחת תנאים מטורפים. ופעם בכמה זמן, עומדת להיות לך בדיקת ביוץ כשרצית דווקא שתהיה לך קופסה של בדיקת הריון".