פרק הסיום של "מכושפות" אמנם שודר אי אז ב-2006, אבל סדרת הפנטזיה המצליחה נותרה מסוקרת ומדוברת עד היום, כשעיקר הקרדיט על כך הולך לסכסוכיהן של כוכבות הסדרה - בין אם בינן לבין עצמן ובין אם בינן לבין כוכבות הריבוט "מכושפות: הדור החדש", שעלה לשידור לפני כשנתיים.

כבר מרגע ההכרזה על "הדור החדש" - שמלווה שלוש דמויות חדשות לחלוטין של נשים צעירות המגלות להפתעתן שהן נצר לשושלת מכשפות רבת עוצמה - הביעו השחקניות מהסדרה המקורית את תרעומתן. הולי מארי קומבס (שגילמה את פייפר האליוול, והמשיכה מאז גם להופעה ב"שקרניות קטנות"), למשל, כתבה לפני שנתיים בטוויטר "אל תחשבו אפילו על להרוויח מהעבודה הקשה שלנו. 'מכושפות' שייכת לארבעתנו, לכמות הענקית של הכותבים וחברי הצוות, ובראש ובראשונה למעריצים. רק שתדעו, לא תצליחו לעבוד עליהם על ידי שימוש באותו השם. אז ביי".

ולמרות שהחידוש זכה להצלחה יחסית, וכבר חודש לעונה שלישית, נראה כי השחקניות עדיין לא מרוצות מהמהלך. בסרטון טיקטוק שהפך לוויראלי בימים האחרונים אפשר לראות את קומבס ואת רוז מקגאוון, שגילמה בסדרה החל מעונתה הרביעית את דמותה של פייג' מת'יוס, משוחחות על "הדור החדש". "לא ראיתי את זה, זה על הפנים", הבהירה מקגאוון, וכשקומבס ביקשה ממנה לחזור על דבריה, היא עשתה זאת בשמחה. "אמרתי שזה על הפנים", צעקה, "אני שמחה שלאנשים יש עבודות, אבל זה על הפנים". 

בשלב נכנסה לוויכוח לא אחרת משרה ג'פרי, אחת מכוכבות החידוש לסדרה, ששיתפה את הסרטון המדובר בטוויטר וכתבה: "אתם יודעים, ראיתי את זה מוקדם יותר ונמנעתי מלומר משהו. חשבתי שעדיף לתת להן 'לצעוק לתהום'. אבל אני כן רוצה לומר שאני חושבת שזה די עצוב ופתטי שנשים בוגרות מתנהגות ככה". ג'פרי, שמגלמת את דמותה של מגי ורה, הוסיפה כי היא מקווה שמקגאוון וקומבס "ימצאו שמחה בדרך אחרת, שאיננה לפגוע נשים שאינן לבנות. אני הייתי מובכת אם הייתי מתנהגת כמוהן". 

בעוד קומבס ומקגאוון (שכינתה בעבר את החידוש "עלוב, עלוב, עלוב") לא הסתירו עד הכעס שלהן, אליסה מילאנו, שגילמה בסדרה המקורית את פיבי האליוול, הייתה אמביוולנטית בנוגע להחזרת הסדרה. בראיון למגזין Parade מילאנו הסבירה כי הדבר העיקרי שהכעיס אותה הוא העובדה שהקאסט המקורי לא היה מעורב בעבודה על הריבוט, ואמרה כי "אני מרגישה שזה הולך להצליח מאוד, או לא להצליח כלל. אם זה יצליח - דור חדש יחשף ליופי של 'מכושפות' ולמה שהיא הייתה בעבור אנשים, ואם זה לא יצליח - א לא נצטרך לשמוע על זה יותר".