תקרית יוצאת דופן התרחשה במהלך סוף השבוע האחרון בכנס "Wizard World" שבניו אורלינס. כוכב הסדרה "זרה", השחקן הסקוטי סאם היואן, הגיע להשתתף בערב מיוחד שנערך בכנס, בו התחרה היואן מול הקהל בשאלות טריוויה אודות הסדרה. מצפייה בתיעוד מאותו הערב אפשר לראות כמה גדולה הייתה ההתרגשות בקהל, אבל גם את אחת המעריצות הולכת מעט רחוק מדי.

אותה מעריצה, ששמה לא פורסם, הוזמנה לעלות לבמה במהלך הערב ולקחת חלק במשחק לצד היואן. ברגע מסוים בו השחקן הפנה אליה את הגב, המעריצה ראתה לנכון לגשת לקראתו ולשלוח את ידיה אל עבר אחוריו. צילום מזווית נוספת מראה שלא התקיים שום מגע בין השניים, אבל גם חושף באופן עוד יותר ברור את תנועת החפינה של אותה בחורה. במהלך התקרית המהירה ניתן לראות את המנחה של אותו הערב ניגש במהרה למעריצה במטרה לעצור אותה, אבל גם לשמוע תגובות צחוק מצד אנשים מסוימים בקהל.

היואן עצמו קלט מיד את כוונותיה של המעריצה והתרחק ממנה, אבל דווקא יצא להגנתה בהמשך בציוץ בטוויטר. לאחר תגובות רבות שהאשימו את אותה מעריצה בהטרדה מינית של השחקן, הוא בחר לתקוף את הפרסום המקורי על התקרית וביקש להבהיר כי לא התקיים שום מגע לא הולם בין המעריצה לבינו. "זו הייתה בדיחה. השתטינו והיא עשתה מחווה... שום דבר מעבר", כתב.

היואן הגיע לאותו כנס כחלק מקידום העונה החמישית של סדרת הלהיט בכיכובו, המבוססת על סדרת רומנים של הסופרת דיאנה גבלדון. היואן והכוכבת השנייה של הסדרה, קטרינה באלף, זכו להצלחה גדולה מאז עליית הסדרה ולתפקידים נוספים (במקרה של היואן, מדובר בין היתר בתפקיד בסרט "המרגל שזרק אותי"). על תפקידו בסדרה בתור ג'יימי פריזר זכה יוהאן במועמדות במשך חמש שנים רצופות לפרס הסאטורן (המוענק על ידי האקדמיה לסרטי מדע בדיוני, פנטזיה ואימה) ואף בפרס עצמו בטקס של שנת 2019.