די מדהים שהשחקנית והזמרת ברנדי נורווד, או פשוט ברנדי, עובדת על האלבום החדש שלה כבר כמעט שמונה שנים - והוא יוצא בדיוק בחודש שבו הסדרה שלה "מואישה" חוזרת לתודעה הציבורית הודות לצירופה לשרתי נטפליקס. מה שאומר שיש לה שתי סיבות לחגוג, ובמיוחד אחרי התקופה הלא פשוטה שעברה עד שהגיעה לכאן.

בראיון למגזין PEOPLE סיפרה נורווד כי לפני שמונה שנים היא "הלכה קצת לאיבוד מבחינת מוזיקלית, יצירתית ורוחנית. הייתי צריכה לקחת את עצמי בידיים, להתעשת ולמצוא היגיון בדברים". ברנדי בת ה-41 מודה בראיון כי לכל אורך הקריירה שלה, החל מתפקידי המשחק הראשונים שלה כילדה, היא נאבקה בדיכאון ובחרדה. למעשה, חלק מהשירים באלבומה החדש עוסקים בזה, וקיבלו שמות כמו "Borderline" (גבולית) ו-"Bye Bipolar" (ביי, פולאר - משחק מילים על שמתייחס להפרעה דו קוטבית).

ברנדי אמנם מקפידה להבהיר שהיא לא אובחנה רשמית כבעלת הפרעה בי-פולארית, אבל בכל זאת חששה מלחשוף יותר מדי בשירים שלה: "חשבתי לעצמי, האם צללתי עמוק מדי? האם הלכתי רחוק מדי מבחינת הדברים שאני שרה עליהם? אבל לא התעמקתי במחשבות האלו. באמצעות טיפול, מדיטציה, תרופות, כתיבת יומן ואמונה, אני סוף סוף חוזרת למסלול. אני במקום שבו אני יכולה להיות גאה בכך שאני נעה בכיוון הנכון".

ברנדי פרצה לראשונה לסצנת המוזיקה בגיל 15, ובשנת 1998 הוציאה אלבום נוסף עליו קיבלה את פרס הגראמי, בעיקר זכות הלהיט "The Boy Is Mine" שאותו שרה יחד עם הזמרת מוניקה. במקביל, היא כיכבה בסדרה משלה, "מואישה" - סיטקום משפחתי מצליח ששודר במשך שש עונות - ולאחר מכן הפכה להיות השחורה הראשונה שמגלמת את סינדרלה בספיישל מוזיקלי של רשת ABC. בתחילה, היא מספרת, התהילה הרגישה לה כמו אושר טהור, אבל ככל שהתבגרה החלה להרגיש לכודה בתדמית הציבורית המושלמת שלה.

בשנת 2002 הביאה לעולם את בתה, סייריי, יחד עם המפיק המוזיקלי רוברט סמית'. במהלך ההיריון הצטלמו השניים לסדרת ריאליטי, ולאחר שהסתיימה נפרד סמית׳ מברנדי ואף חשף כי השניים כלל לא היו נשואים בניגוד לתדמית שנוצרה בסדרה. "זה שינה את התפיסה של אנשים לגבי", היא אומרת, "אבל הייתי חייבת להתמקד במה שחשוב, שזו סייריי".

View this post on Instagram

#MoeshaMeetsBrandy ♥️ Thank you @Netflix for all the love and support for the show. Beyond grateful

A post shared by 4 e v e r b r a n d y (@brandy) on

כמה שנים לאחר מכן, נורווד הייתה מעורבת בתאונת דרכים שגבתה את חייה של אישה בת 38. נגד השחקנית לא הוגשה תביעה פלילית, והיא הגיעה להסכם פשרה עם משפחתה של האישה מחוץ לכותלי בית המשפט. נורווד סירבה לדבר על התאונה מתוך כבוד למנוחה, אך בשילוב עם מספר מערכות יחסים כושלות סיפרה שהחלה לשקוע לתוך תהומות הדיכאון ואפילו התמודדה עם מחשבות אובדניות. "הייתי במקום שבו הרגשתי שאני לא הולכת לצאת מזה. אני זוכרת ששכבתי במידה מדוכאת ברמות, ואמרתי לעצמי 'אז את פשוט תלכי ככה? זה מטורף. יש לך בת. אם את לא יכולה לעשות את זה בשבילך, תעשי את זה בשבילה כי זו לא הדרך להשאיר חותם על החיים שלה'". סיירי כעת היא בת 18 שסיימה לאחרונה תיכון, וברנדי טוענת ש"אם היא לא הייתה פה, גם אני לא הייתי פה".

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844400